Depremde yıkılan evinin başında nöbet tutuyor

Kahramanmaraşlı vatandaş, meydana gelen Pazarcık depremi sonrası ağır hasar alan ve Elbistan depreminde de yıkılan binasının enkazından bir an olsun ayrılmadan nöbet tutuyor. Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi Simay Apartmanı’nın ikinci katınd

Gündem 26.02.2023, 12:23
Depremde yıkılan evinin başında nöbet tutuyor

Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi Simay Apartmanı’nın ikinci katında yaşayan Ali Gök (65), meydana gelen deprem sonrası yaşadığı olayı anlattı. Gök, merkez üssü Pazarcık olan ilk deprem sonrası çocuklarıyla beraber evlerinden kaçtığını ve gün içinde meydana gelen Elbistan depremi sonrası 17 yıllık Simay Apartmanı’nın yıkıldığını söyledi.


Yaşadığı binanın yıkıldığını, enkazı yanında nöbet tuttuğunu söyleyen Gök, "20 daireli bir apartmandı ve biz de bu binanın ikinci katında oturuyorduk. Deprem anında aşırı bir sarsıntı ile yataklarımızdan fırladık. Çocuklarımız vardı ve onları alıp kendimizi dışarı attık. O sırada bağıran insanlar vardı ve bazı komşularımızın kapıları açılmıyordu, sıkışmıştı. Binanın karşısında park vardı ve bir daha sallandı ve o sırada karşıdaki binaların tamamı çömüş olarak gördük. Biz de o sırada tamamen tahliye olmuştuk. Bu bölgede can kaybı olmayan az apartmanlardan bir tanesi. Ben uzaklaşmıştım ve ikinci deprem Elbistan depreminde yerle bir olmuştu binamız. Ben şu anda burada herhangi bir enkaz kaldırımı olur diye bekliyoruz. Ev sahiplerimiz ile gruplarımızdan haberleşiyoruz. Şu anda ben varım burada enkaz başında bekliyorum belki komşularımızın değerli eşyaları vardı ve onlardan ne kurtarabilirsek diye beklemedeyiz" dedi.
(HLL-SO-Y)

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 31 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı