Eğitimciye Şiddet! Acilen harekete geçilmeli

Eskişehir Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hasan Kaymakçı ve okul çalışanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılacak kitapların dağıtımını yapan firmanın görevlisi tarafından kitapları okul merdivenlerine değil içeriye bırakmasını söylediği için dağıtım yapan görevli tarafından öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve çalışma arkadaşlarının gözleri önünde fiili ve sözlü olarak şiddete maruz kaldı.

Gündem 06.05.2023, 21:11
Eğitimciye Şiddet! Acilen harekete geçilmeli

Olaya Tepki Gösteren Eğitim Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar Eğitim-Bir-Sen olarak arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kendisine Bu konuda gereken her türlü hukuki desteği vermek adına üyemizin yanındayız. dedi.

AKAR Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yine bir okulda görevi başındaki eğitim çalışanı şiddete maruz kaldı. Ülkemizin geleceği çocuklarımızı yetiştiren eğitim çalışanlarımızın maruz kaldığı şiddet karşısında açıklama yapmaktan hicap duyuyoruz.

Yer: Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okul Müdürü Hasan Kaymakçı ve okul çalışanlarımız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılacak kitapların dağıtımını yapan firmanın görevlisi tarafından kitapları okul merdivenlerine değil içeriye bırakmasını söylediği için dağıtım yapan görevli tarafından öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve çalışma arkadaşlarının gözleri önünde fiili ve sözlü olarak şiddete maruz kalmıştır.

Kitap dağıtımını üstlenen firmanın görevlisi ihale şartnamesinde taahhüt ettiği şekilde görevini yapmamış üstüne üstlük arkadaşımıza şiddet uygulamıştır. Onlarca imam hatipli kız öğrencinin, bayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının gözleri önünde galiz küfürler savurarak arkadaşımızı tehdit etmiştir.

Görevi başındaki öğretmeni şiddete karşı koruması gereken Öğretmelik Meslek Kanunu böylesi utanç verici durumlar için tamir ve tadile muhtaçtır. Derhal ilk fırsatta Öğretmenlik Meslek Kanunu öğretmeni şiddete karşı korur hale gelmelidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kendisine Bu konuda gereken her türlü hukuki desteği vermek adına üyemizin yanındayız. Gereken tepkiyi göstermek adına 8 Mayıs Pazartesi Saat 12.30’da okul önünde basın açıklamasında bulunacağız. Arkadaşımızın yalnız olmadığını göstermek adına üyelerimizi basın açıklamasına davet ediyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı