Eğitime Hazırlık Ödeneği Miktarı Şaşırttı

Eğitime hazırlık ödeneğindeki kulis bilgisi şaşırttı!

Gündem 10.08.2023, 17:38
Eğitime Hazırlık Ödeneği Miktarı Şaşırttı

Öğretmenler her eğitim öğretim yılının başında kırtasiye giderlerini karşılamak için eğitim ödeneği alırlar. Geçen yıl 1320 Lira olarak ödenen bu ücret yetersiz kalmış, öğretmenler çoğu şeyi cebinden ödemişti.

İlk çıktığında 400 dolar seviyesinde olan bu ödenek 50 dolar seviyesine kadar düşmüş durumda. Öğretmenlerin eğitim ödeneği ciddi tartışmaları beraberinde getiriyor.

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri başladı. Yetkili sendika Eğitim Bir Sen öğretmenleri temsilen masada yer alıyor. Buradaki en önemli taleplerden bir tanesi de eğitim ödeneğinin arttırılması.

Eğitim ödeneğinde kulis bilgisi geldi. Buna göre bu rakamın minimum 3 bin lira civarında olması bekleniyor. En az asgari ücret seviyesinde beklenen bu rakam öğretmenleri şaşırtmış durumda.

Eğitim ödeneğinde son karar henüz verilmedi. Yetkili sendika ile hükümet arasında yapılacak müzakereler sonucunda son rakam belirlenmiş olacak.

Kamuajans

Yorumlar (6)
Usakli Aşigo 2 ay önce
Milli egitim bakanliginda sadece ogretmenler yok saglikta doner sermaye butun saglik calisanlarina maliyede ek odenek butun maliye calisanlarina ama milli egitime gelince sadece ogretmenlere biraz adaletli olun yada bakanligin adini milli ogretmen bakanligi olarak degistirin
Kürşat 2 ay önce
Eğitim birsen gerçekten çok şaşırmıştır. Her dalda öğretmenini çokkkkkkkkkk düşünen bir sendikadır.T.eğitim sen artık oda çok düşünüyor.
sufi 2 ay önce
yok kardeşim yok ben şaşırmadım 3 bin bile almaz bu sendika bu utanmaz sendika olmasaydı emin olun şu an bu ödenek hiç olmazsa yine 6-7 bin ve üzeri olurdu emin olun, bunlar dağıtmak öğretmeni bitirmek için gelmiş görevlilerdir işlerini yapıyorlar normaldir.
Emre 2 ay önce
Kardeşim ne ödeneği yılda bir kez verilen ödenek ne işe yarar. Mesleğe ilk başladığımda maaşımın yarısı olan ek ders kül oldu eridi gitti. Ona bakın. Ek ders ücreti yalan oldu yalan. Yılda bir kez alacağın kırtasiye ödeneği nedir.
meb 2 ay önce
yahu herşey bu öğretmenleremi ödenir meb de görev yapıyorum yazıcım yok maaş desen yerlerde kırk yılda bir sınav görevi aldık üç aydır ödeme yok yeter meb yeter al tüm öğretmenlerine her yerde onları koy bir doyur onları ne veriyorlar eğitime gines rekorumu kırdılar edepsiz ahlaksız bir nesil yetiştiriyorlar her gün devlete hakaret ama doymuyorlar
Naci ögretmen 2 ay önce
Allah Allah hangi öğretmen şaşırmış ben en fazla 2 bin olur diye bekliyorum
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı