Ersan Ergür kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Ersan Ergür kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Gündem 27.05.2022, 19:59
Ersan Ergür kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Ersan Ergür kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği nedir soruları SADATın gündeme gelmesi ve Ergürün bunu takip eden günlerde Twitterda bir paylaşımda bulunması üzerine sorulmaya başlandı. 

Ersan Ergür, SADAT tartışmalarının devam ettiği bir esnada Twitterda yaptığı paylaşımla tartışmalara neden oldu. 

Paylaşımındaki yanlış anlamalar müsait olan kısımlarla nedeniyle tepki çeken Ergür, bir süre sonra attığı mesajı düzelterek tekrar attı. 

SADAT yönetim kurulu üyesi olan Ersan Ergür, yaptığı bir paylaşımda "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" ifadelerini kullandı. Ergür, kısa bir süre tweetini silerek, yeni bir tweet attı.

Kişisel sosyal medya hesabında "Araştırmacı Yazar" olduğunu belirten, ancak İstanbul Ticaret Odasının sicil kayıtlarına göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlunun kapısına gitmesinden sonra gündem olan SADATın yönetim kurulu üyesi ve ASSAM Başkan Yardımcısı olduğu görülen Ersan Ergür, "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz... Etmeyeceğiz! Vatan sağ olsun..." paylaşımını yaptı, gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi.

Sildiği paylaşımın ardından yeni bir paylaşım yapan Ergür, "Bu vatan kanla alındı, kanla savunuluyor. Yüce Türk milleti Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta oy vermeyerek cennet vatanımızı teslim etmeyecektir... Vatan sağ olsun" ifadelerini yazdı.

Paylaşımının neden silindiği sorulduğunda ise Ergür, "Açıklama yapma isteği hissettim. Bazen anlatılmak istenen anlaşılmayınca izah gerekiyor" dedi.

SÖZCÜYE KONUŞMUŞTU 
Hakkındaki, iddialar bir kez daha gündeme gelen SADAT’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Ergür, silahlı eğitim kampları iddiasını reddetti. SADATın bünyesinde kiralık bir çalışan veya paramiliter bir yapıyla çalışan unsurlar kesinlikle yok” diyen Ergür, “SADAT özel askeri danışmanlık savunma şirketidir. Sahada, silahlı grupları alıp eğiten, çatışmaya giren bir yapı değil dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde SADATın yöneticilerinden Ersan Ergür ile yaptığı söyleşiye yer verdi. Öztürk’ün aktardığına göre, SADAT Yönetim Kurulu Üyesi Ersan Ergür, şunları kaydetti:

SADAT kesinlikle paramiliter bir yapı değildir. SADATın bünyesinde kiralık bir çalışan veya paramiliter bir yapıyla çalışan unsurlar kesinlikle yok. Paramiliter yapılar savaş kapsamında kullanılan özel askeri güvenlik şirketidir.

Bir de askeri sistem içerisinde danışmanlık şirketleri var. Bu şirketlerde ilgili ülkelerin silahlı kuvvetlerine, emniyet birimlerine eğitim, donatım, danışmanlık hizmeti vererek o ülkenin kendi yerel ve milli yapısına uygun bir eğitim algısının tatbik edilmesine ve yerleştirilmesine yardım eden, fikir ortaya koyan kurumlardır. SADAT özel askeri danışmanlık savunma şirketidir. Sahada, silahlı grupları alıp eğiten, çatışmaya giren bir yapı değil. Bir diğer konu SADATın Türkiye içerisinde eğitim kampları ve eğitim verdiği yer yok. Türkiyedeki mevzuat buna uygun değil zaten. Herhangi bir kuruluş Türkiyede silahlı bir eğitim vermeye kalkarsa karşısında Emniyet güçlerini bulur. Afganistanda SADATın hiçbir faaliyeti yok.

SADAT, ülkelerin silahlı kuvvetlerine eğitim veren bir kuruluş. 22 İslam ülkesinde eğitim verdik. Ülkelerle anlaşma ve faaliyetlerin tamamı gizlilik sözleşmesiyle yapılıyor. Bunu açıklamak Türkiyenin milli menfaatlerine, dış ilişkilerine zarar verir, hem de ilgilileri hedef haline getirir. Bizim o ülkelerdeki faaliyetlerimizi ABDsi, Fransası mutlaka biliyor. Bunların kamuoyu ile paylaşılmaması gerekiyor. Ülkelerin eğitim, donatım, danışmanlık hizmeti, araç-teçhizat ihtiyacı varsa, resmi olarak yerli ve milli savunma sanayi şirketlerden alıp ihracatını da yapıyoruz.

SADAT kurucuları arasında yer alan Ersan Ergür, "Genel Sekreter ve Muhasip" görevinde bulunuyor.

Ersan Ergürün kendisi sitesi var ancak pasif durumda. 

İnternet ortamında Ergür hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor; ancak SADAT kurucularının tamamına yakınının eski askerlerden oluştuğu biliniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı