Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını ileri süren Diyarbakır anneleri, resmi olmayan sonuçlara göre 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferini, HDP binası önünde bayram havasıyla kutladı.

Gündem 29.05.2023, 23:04
Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik

Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğana tebrik
 
Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını ileri süren Diyarbakır anneleri, resmi olmayan sonuçlara göre 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın zaferini, HDP binası önünde bayram havasıyla kutladı.
Evlat nöbeti tutan ailelerden Cumhurbaşkanı Erdoğana tebrik - Tıkla İzle
28. Dönem Milletvekilliği ve 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimi 14 Mayıs tarihinde vatandaşların sandığa gitmesiyle tamamlanırken, Cumhurbaşkanlığı Seçimi YSKnın kararıyla 2. tura ertelenerek 28 Mayıs tarihinde yenilendi. Dün gerçekleşen seçimde resmi olmayan verilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Diyarbakırda HDP il binası önünde 4 yıldır çocuklarının yolunu gözleyen Diyarbakır anneleri, Cumhurbaşkanı Erdoğanın zaferini; Türkiyenin, yürekli anne ve babaların zaferi olarak yorumladı.

Oğlu Bayramın HDP ve PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını ileri süren Ayten Elhaman, Cumhurbaşkanı Erdoğanın 4 yıldır kendilerinden desteğini eksiltmediğini belirterek, 13. Cumhurbaşkanlığını tebrik etti.

“Çadırımız bayram havasında”

Diyarbakır anneleri olarak HDP önünde Cumhurbaşkanı Erdoğanın tekrar seçilmesinden dolayı bayram sevinci yaşadıklarını dile getiren Elhaman, “Yaklaşık 4 yıldır HDP il binasının önünde evlat nöbeti tutuyoruz. Bugün çok sevinçliyiz. Çadırımız resmen bayram havasındadır. Cumhurbaşkanı Erdoğanın tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi biz annelerin zaferi oldu. İnşallah her daim her yerde kazanacağız. İnşallah evlatlarımız gelir de daha çok seviniriz. İkinci bir sevincimizi de öyle yaşayacağız. 4 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer bakanlar sağ olsun bizlere destek verdi, veriyor. Tekrar Cumhurbaşkanımıza 13. Cumhurbaşkanlığı hayırlı olsun. Bütün anneler olarak çok sevinçliyiz. Yılmayacağız, devam edeceğiz” dedi.

Evladına ‘teslim ol çağrısında bulunan Elhaman, “6 yıl önce zalimler oğlumu benden aldı. HDPliler evladımı kandırıp dağ kadrosuna yazdırmış. Bizi burada yıldırmaya çalışıyorlar ama biz yılmayacağız. Oğlum yeter artık, o zalimlere uşaklık etmeyin. Burada güçlü devletimizin sayesinde inşallah evlatlarımıza kavuşacağız” diye konuştu.

12 yıl önce evladı Mehmetin HDP tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını söyleyen Sariye Tokay da çocuklarını çadırda dimdik ayakta olarak beklediklerini ifade etti.

“Bu zafer yürekli anne ve babaların zaferidir”

Tokay, “Bugün HDP il binasının önünde 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın seçiminin sevincini yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğanın tekrar seçilmesine çok mutlu olduk. Canı gönülden Diyarbakır anneleri olarak tebrik ediyoruz. HDP ve PKK bizi çökertemedi. Biz burada yine dimdik ayaktayız. Bu zafer Türkiyenin zaferi, bu zafer yürekli anne ve babaların zaferidir” ifadelerine yer verdi.

“Bay bay Kemale tekrar bay bay dedik”

Çocuğu Mahmutu HDP önünde bekleyen annelerden Bedriye Uslu ise şöyle konuştu:

“4 senedir Diyarbakır anneleri olarak HDP önünde evlat nöbeti tutuyoruz. Çocuklarımızı çadırda bekliyoruz. Her sabah evlatlarımızın dönmesi için çadırın yolunu tutuyoruz. Bugün biz ayrı bir sevinçliyiz. Bay bay Kemale tekrar bay bay dedik. Cumhurbaşkanımız tekrar Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Allaha hamdolsun, bugünü çok bekliyorduk. Devletimize tekrardan hayırlı uğurlu olsun.”

Muhammet Hüseyin İçli - Hasan Alan

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı