HDP'li vekilin görevi dağ kadrosuna eleman aktarmak çıktı

MLKP terör örgütünün Suriye’deki silahlı kadrolarına katıldıktan 5 yıl sonra güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü üyesi, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni’nin hayatını kaybeden örgüt üyesi İsyan Torhildan kod adlı Okan Altunöz’ü dağ kadrosuna nasıl gönderdiğini detaylarıyla anlattı.

Gündem 16.12.2022, 19:12
HDP'li vekilin görevi dağ kadrosuna eleman aktarmak çıktı

HDP milletvekillerinin terör örgütlerine nasıl hizmet ettiği bir kez daha deşifre oldu. MLKP terör örgütünün Suriyedeki silahlı kadrolarına katıldıktan 5 yıl sonra güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü üyesi, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepninin hayatını kaybeden örgüt üyesi İsyan Torhildan kod adlı Okan Altunözü dağ kadrosuna nasıl gönderdiğini detaylarıyla anlattı. Okan Altünözün Suriyeye geçme talimatını Çepniden aldığını anlatan örgüt üyesi, Çepninin dağa gönderme organizasyonunu da yaptığını belirtti.

MLKP terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren Devrim Serhildan kod adlı Onur Demir, 2017 yılında Suriyeye geçerek örgütün silahlı kadrolarına katıldı. Demir, burada 5 yıl faaliyet yürüttükten sonra geçtiğimiz günlerde güvenlik güçlerine teslim oldu. Demir, ifadesinde örgüt içerisinde yürüttüğü faaliyetler ve yapılanma hakkında önemli bilgiler verdi. İfadesinde örgüt üyesi Demir, 27. Dönem HDP İzmir Milletvekili Murat Çepninin örgütsel faaliyetlerde bulunduğunu anlattı.

"Okan Altunözü dağ kadrosuna Çepni gönderdi"

27. Dönem HDP İzmir Milletvekili Murat Çepniyi örgüte katıldığı 2014 yılında MLKPnin kuruluşunun İstanbuldaki 20. yıl etkinliğinde gördüğünü belirten Çepni, "Suriyede faaliyet yürütürken İsyan Torhildan kod adlı Okan Altunöz de 2016 yılında örgütün dağ kadrosuna geldi. Altünöz bana en sonra Murat Çepni ile görüştüğünü ve kendisinin Suriyeye geçme talimatını vererek dağ kadrosuna geçişini organize ettiğini söyledi. Çepni, 2016 yılında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Samsun İl Başkanı olarak görev yapıyordu" dedi.

Diyarbakır annesi: "Oğlumu Çepni dağa gönderdi"

HDPli Murat Çepninin dağ kadrosuna gönderdiği belirtilen Okan Altunözün ise 8 Mayısta dağ kadrosunda öldüğüne dair bilgiler bulunduğu öğrenildi. Yine örgütün Suriye ve Iraktaki silahlı kadrolarında faaliyet yürüten Dilşer kod adlı Zafer Aydının da örgütün kırsal kadrolarına katılımını Murat Çepninin organize ettiği belirtildi. Diyarbakır annelerinden Zafer Aydının annesi Sabire Aydının ifadesinde oğlunun dağ kadrosuna geçişini HDP İzmir Milletvekili Murat Çepninin organize ettiğini söylediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı