Kılıçdaroğlu değişim çağrılarını bastırmak için tüzük değiştiriyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçim yenilgisi sonrası kendisine yöneltilen 'değişim' çağrılarını bastırmak için tüzük değişikliği kartını açacağı iddia edildi. CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Şaban Sevinç, "Kılıçdaroğlu 11 seçim kaybetmiş 13 yıldır Genel Başkan, 2 kere tüzük değiştirmiş, şimdi '3. kez tüzük değiştireceğim' diyor tüzükle seçim kazanılır mı? Değişim taleplerinin önünü kesmek için yapıyor." diye konuştu.

Gündem 05.08.2023, 15:40
Kılıçdaroğlu değişim çağrılarını bastırmak için tüzük değiştiriyor

CHPde seçim yenilgisinin neden olduğu dalgalanmayı bastırmak isteyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük değişikliği kartını açıyor. TV 100den Cansu Canan Özgenin haberine göre; önümüzdeki günlerde Kemal Kılıçdaroğlu, CHPnin tabanını olağanüstü heyecanlandıracak bir açıklama yapacak. Açıklamanın detayının, CHPlilerin en demokratik tüzük olarak nitelendirdiği 73 tüzüğünü aşan bir tüzük üzerine olacağı ifade edildi.

"Milletvekillerini artık 5-6 kişi seçmeyecek"

CHPli bir üst düzey yöneticiye dayandırılan haberde, "Milletvekili, belediye başkanı ve meclis üyesi seçimlerinde üyeler çok güçlenecek. CHPde kritik bir yönetim anlayışı olacak. Genel sekreterlik çok güçlendirilecek. Parti kurulları içerisindeki tüm süreç demokratikleştirilecek Parti içinde artık 5-6 kişi bir araya gelip partinin milletvekiline karar veremeyecek." ifadeleri yer aldı.

"Kılıçdaroğlu değişim taleplerinin önünü kesmek için yapıyor"

CHPye yakınlığıyla bilinen gazeteci Şaban Sevinç, söz konusu iddiaları Kılıçdaroğlunun değişim taleplerini bastırmak için yaptığını öne sürdü.

Sevinç, konuya ilişkin "Kılıçdaroğlu 11 seçim kaybetmiş 13 yıldır Genel Başkan, 2 kere tüzük değiştirmiş, şimdi 3. kez tüzük değiştireceğim diyor tüzükle seçim kazanılır mı? Değişim taleplerinin önünü kesmek için yapıyor." diye konuştu.

Yenişafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı