Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir, aslen nereli, eşi kim, kiminle evli?

Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir, aslen nereli, eşi kim, kiminle evli? Türkiye'nin ilk başörtülü valisi olan Afyon valisi Kübra Güran Yiğitbaşı!

Gündem 12.05.2022, 20:46
Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir, aslen nereli, eşi kim, kiminle evli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile 20 ilin valisi değişti, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı. Afyonkarahisar valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı ise Türkiyenin ilk başörtülü valisi oldu. Peki, Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir, aslen nereli, kiminle evli, eşi kim? Türkiyenin ilk başörtülü valisi olan Afyon valisi Kübra Güran Yiğitbaşı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi yayımlandı. Resmi Gazetede yer alan kararname ile 10 ilin valisi görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. Görevden alınan 9 vali, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine, 1 vali ise Teftiş Kurulu Başkanı görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı.

TÜRKİYENİN İLK BAŞÖRTÜLÜ VALİSİ OLDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı ise Afyonkarahisar Valiliğine atandı. Yiğitbaşı, Türkiyenin ilk başörtülü valisi oldu.

KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI KİMDİR, ASLEN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Kübra Güran Yiğitbaşı, 1979 tarihinde Ankarada dünyaya geldi.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümünde "Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi" üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde, "İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı" adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimine karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan "Kalplerin Direnişi" adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivalinde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı