Maliyet artışı berberleri de etkiledi; saç kesim ücretini 100 lira yaptılar

Berberler yeni yıl sonrası gelen fiyat artışıyla saç sakal tıraşını 100 TL’ye yükseltti.

Gündem 10.01.2023, 15:51
Maliyet artışı berberleri de etkiledi; saç kesim ücretini 100 lira yaptılar

Maliyet artışı berberleri de etkiledi; saç kesim ücretini 100 lira yaptılar - Tıkla İzle

Yeni yıl ile beraber İstanbulda erkek berberlerinde saç ve sakal kesimi ortalama 100 TLye ulaştı. Geçtiğimiz yıl İstanbul Bahçelievlerde 70 TL olan saç sakal tıraşı yüzde 30 artışla 100 TL oldu. Maliyetlerin arttığını belirten berberler ise zammın normal olduğunu söyledi.

“Müşterilerimiz saç sakal tıraşının 100 TL olmasından memnunlar”

İstanbul Berberler Odasının saç ve sakal kesimini minimum 120 lira olarak uyguladığını belirten berber İrfan Çilo, “Biz daha uygun bir fiyatla saç sakal kesimini 90-100 liradan yapıyoruz. Müşteriler yılbaşı sonrası ilk başta çok tepki verdiler ancak şu anda normal olduğunu düşünüyorlar. Zamlardan sonra müşterilerin tıraş olma zamanlarında aksaklık olmuyor. Bizim genelde müşterilerimiz sabit. Zammın nedeni ise giderlerimiz olan kira, kullandığımız ürünlerde yaşanan artışlar. Müşterilerimiz zamdan memnunlar. Şu anda yeni yılda 40 TL, saç tıraşı 80 TL, fön 40 TL, saç düzleştirmesi 300, perma 400, buhar makinemizde 100 TL” şeklinde konuştu.

“Yapılan zammı çok bulmuyorum”

Yeni yılda berberlere yapılan zammı değerlendiren bir müşteri, “Yapılan zammı çok bulmuyorum. Saç tıraşı devamlı olduğumuz şey gelmek zorundayız. Sakalı kendimiz halledebiliyoruz fakat saç öyle olmuyor. Yılbaşından önce 70 TLye oluyordum şimdi ise saç sakal 100 TLye oluyorum” diye konuştu.

Uğur Çetin - Muhammed Fırat Aksoy

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı