MEB Atama Esaslarını Düzenledi

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlik Alanı Atama ve Ders Okutma Esaslarını Düzenledi

Gündem 17.08.2023, 14:39
MEB Atama Esaslarını Düzenledi

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik alanlarının atama ve ders okutma esaslarını düzenledi. Yapılan düzenleme ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanının mezun olduğu yükseköğretim programları ve fakülte bilgileri yeniden düzenlendi. İşte detaylar...
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik alanlarının atama ve ders okutma esaslarını düzenledi. Yapılan düzenleme ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanının mezun olduğu yükseköğretim programları ve fakülte bilgileri yeniden düzenlendi.


Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na ekli çizelgenin 77 sıra numarasında yer alan Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanlarında Haziran 2023 tarihli ve 2788 sayılı Tebliğler Dergisinde sehven yapılan değişiklikler, 2023 Ağustos Ayı-2789-EK Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde düzeltilerek yayımlandı.

Düzenlemeye göre, öğretmenlik alanlarının mezun olduğu yükseköğretim programları ve fakülteleri yeniden düzenlenmiştir.

Düzenlemenin yayımı tarihi itibariyle yürürlüğe gireceği ve Milli Eğitim Bakanı tarafından ilgili hükümlerin yürütüleceği belirtildi.

kamudanhaber.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı