Meclisin ilk gündem maddeleri belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ genel merkezde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dağ: "Meclis açıldığında başörtüsü ve ailenin bütünlüğü ilk gündemimiz olacak" ifadelerini kullandı

Gündem 18.08.2023, 16:10
Meclisin ilk gündem maddeleri belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Meclis açıldığında başörtüsü ve ailenin bütünlüğü ilk gündemimiz olacak. Beyannamede belirttiğimiz hususları uzun ve kısa vadeli olarak takvimlendiriyoruz. Onları teker teker hayata geçireceğiz" dedi. AK Parti Genel Merkezinde gazetecilerle buluşan Dağ, AK Partinin 22. yılının ana sloganının "AK Parti henüz 22 yaşında, doğrular için hep iş başında" olduğunu açıkladı.

MECLİSİN İLK GÜNDEMİ BAŞÖRTÜSÜ VE AİLE OLACAK

MHPnin İYİ Partiye olan çağrısı hakkında konuşan Dağ, "MHP Genel Başkanı önemli bir çağrıda bulundu. Seçim döneminde sahada özellikle İYİ Partinin Kemal Kılıçdaroğlunun adaylığıyla hem PKKyla, hem FETÖcü kaçakla yapmış oldukları destekten İYİ Parti tabanı ciddi anlamda rahatsız oldu. Biz de gördük, onlar da gördü. İYİ Partinin yanı PKK veya FETÖ değildir" ifadelerini kullandı. Meclisin açılmasıyla seçim beyannamesinde sunulan hususların tek tek hayata geçirileceğini söyleyen Dağ, "Meclis açıldığında başörtüsü ve ailenin bütünlüğü ilk gündemimiz olacak" dedi.


3 DÖNEM KURALI DEVAM EDECEK

3 dönem kuralının devam edeceğini söyleyen Dağ, "Yerel seçimlerde değişim, milletvekili listelerinde, kabinede değişim oldu. Bakan yardımcıları, genel müdürlerde hepsinde değişim oldu. Bu değişim Cumhurbaşkanımızın takdiriyle kongrede de olacaktır. Genç bir ekip oluşturup belli bir yaşın üstündeki arkadaşlarla da hem tecrübe hem de gençlik bir arada olacak. 2023te 3 dönem kuralını uyguladık. Faydasını da gördük. 3 dönem sonra arkadaşlarımız siyaseti bırakmayacaklar. 1 dönem ara verip o dönemde partinin değişik kurullarında görev alacaklar" dedi.

SABAH

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı