Memura Bayram İkramiyesi Kararı

Hakem Kurulu memurlara bayram ikramiyesi konusunda kararını verdi

Gündem 30.08.2023, 15:32 30.08.2023, 15:43
Memura Bayram İkramiyesi Kararı

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri 1 Ağustos tarihi itibariyle başladı. Masada hükümet ile yetkili konfederasyon Memur Senin yanı sıra memur kesimini temsilen Türkiye Kamu Sen ve KESK de yer aldı.

Teklifler kabul edilmedi!

Kamu işveren heyeti memurlar hakkında son teklifini açıkladı. Buna göre 2024 yılı için yüzde 15+10 teklif edildi. Lakin bu teklif yetkili konfederasyon Memur Sen tarafından kabul edilmeyip konu hakem kuruluna taşındı. Hizmet kollarında anlaşmalar sağlansa da oransal zam, kira yardımı, bayram ikramiyesi gibi konular hakem kuruluna gönderildi.


Hakem kurulu kimlerden oluşuyor?

Hakem kurulu 11 üyeden oluşuyor. Bunlardan 6sı devleti, 5i ise kamu görevlilerini temsil ediyor. Bu sebeple kuruldan ekstra bir karar çıkması beklenmiyor.

Bayram ikramiyesi konusunda karar verildi!

Hakem kuruluna giden konulardan bir tanesi de memurlara bayram ikramiyesi oldu. Kamuda bayram ikramiyesi almayan tek kesim memurlar kaldı. Sendikalar bayram ikramiyesinin verilmesinde ısrarcı olsa da bütçe imkanları doğrultusunda kamu işveren tarafı bu konuya sıcak bakmadı. Aldığımız kulis bilgilerine göre ise hakem kuruluna giden bu konuya pek sıcak bakılmadığı yönünde bilgi var.

Kamuajans

Yorumlar (1)
Hamit 1 ay önce
Sınavla işe giren Memura yoksa, selamla işe girenlere neden verdiniz yüksek zammı ikramiyeyi. Bu nasıl adalet anlayışı. Sınavla işe giren memur 20,500 alıyor. En düşük kamu işçisi 28-29.000 alıyor. 80-90.000 alan işç var. Böyle saçma ücret düzeni olur mu. Genel Müdüre çay taşıyan çaycı, Genel Müdürden yüksek maaş alması doğru bir sonuç mu.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı