Memurların Önemli Saati Belli Oldu!

Memur toplu sözleşmesinde ilk toplantı saati belli oldu

Gündem 31.07.2023, 15:52
Memurların Önemli Saati Belli Oldu!

Memur ve memur emeklisinin zam görüşmeleri başlıyor. Milyonların gözü kulağı kritik toplantıya çevrilirken, 2 yıllık zammın belirleneceği görüşmelerde hükümet ve sendika temsilcilerinin vereceği mesajlar ve iki tarafın teklifleri merak ediliyor.
 

TOPLANTI SAATİ BELLİ OLDU!
Memurların toplu sözleşme süreci ile ilgili hükümet ve sendikalar arasındaki ilk toplantı yarın saat 14.00te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılacak.


Toplu sözleşme ile memur ve emeklilerinin 2024 ve 2025 yıllarındaki mali ve sosyal hakları belirlenecek. Toplantıya kamu işveren tarafı ve memur sendikalarının yetkilileri katılacak. 11 hizmet kolunda Memur Sene bağlı sendikalar yetkili, Memur-Sen de toplantıda yetkili konfederasyon olarak yer alacak. Kamu-Sen ve KESK masada olacak. Görüşmeler ağustos ayı süresince devam edecek.

MASADA NELER OLACAK?
İlk toplantı niyetlerin dile getirildiği bir açılış toplantısı olacak. Oturumlar, müzakereler daha sonraki günlerde belli olacak. Her iki taraf ilk toplantıda takvim ile ilgili yeni karar verebilir. Toplu sözleşme görüşmeleriyle memurların iki yıllık maaş zammının yanı sıra özlük hakları, çalışma koşulları ve sendikal haklarına ilişkin hükümler de belirlenecek.

Hükümetin 6 aylık dört dönem için belirlenecek oransal zamların yanı sıra enflasyon farkı uygulamasının sürdüğü bir teklifle masaya gelmesi bekleniyor.

TGRT Haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı