O İlçeden Flaş Karar: A101, BİM ve ŞOK marketlere izin yok

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bundan böyle Etimesgut'ta A 100, BİM ve ŞOK Marketlerin yeni şubelerinin açılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Gündem 10.01.2021, 01:21
O İlçeden Flaş Karar:  A101, BİM ve ŞOK marketlere izin yok

KÜÇÜK ESNAFIMIZ AYAKTA KALMALI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçede faaliyet gösteren küçük esnafı koruma adına bundan böyle 3 markanın yeni şube açmasına Etimesgutta izin vermeyeceklerini söyledi. Demirel, Etimesgut Belediye Meclis Toplantısında gündem dışı yaptığı açıklamada "Biz Etimesgutta böyle bir çalışma başlattık. Ankarada Sincan, Keçiören, Çankaya, Mamak, Yenimahalle Belediyeleride böyle bir karar alarak çalışma başlatabilirler. Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor, amaç dışı ürünler bile satıyorlar. Elektrikli ev aletlerine varana kadar kampanyalı ürün satıyorlar. Benim esnafın bunlara karşı direnemiyor" diye konuştu.

YENİ ŞUBE AÇMALARINA İZİN YOK

Etimesgutta A101in 62, BİMin 69 ve Şok Marketin 55 şubesi bulunduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Enver Demirel, "Belediye Başkanları olarak bizlerin vatandaşın yanında yer alması gerekir. İhtiyaç ve taleplerine kulaklarımızı tıkayamayız. Etimesgutta binin üzerinde küçük esnaf var. Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor. Bunlar birbirleriyle yarışa girip Etimesgutta her buldukları yere şube açmalarına müsaade etmeyeceğim. Bu belki hukuki değil ama Etimesgutta dengeleri korumak zorundayız. Biz vatandaşımız için varız. Biz bu tutumumuz diğer belediyelere de örnek olmalı. Yerel yönetimler olarak bunu başarırsak küçük esnafımızı ayakta tutabiliriz" diye konuştu.

MECLİS ÜYELERİ DE DESTEK VERDİ

Demirel, meclis toplantısında yaptığı bu konuşması esnasında Belediye Meclis Üyelerinden de destek istedi. Gündem dışı, destek anlamında meclis üyelerinden bu karara evet demek için el kaldırmalarını isterken, MHP-CHP ve İyi Partili Meclis Üyeleri el kaldırırken AK Partili Meclis Üyelerinin ise el kaldırmadığı görüldü. Demirel, zabıta birimlerince özel ekipler kurduklarına dikkat çekerek bu marketlerin mevcut şubelerini de Adan Zye denetlediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:44
Güneş 08:12
Öğle 13:22
İkindi 15:57
Akşam 18:21
Yatsı 19:44