O Sendikadan Açıklama : Zam Oranlarını Kabul Etmiyoruz !

Eğitim Bir Sen'den tepki: ''Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler''

Gündem 14.08.2023, 17:01 14.08.2023, 17:10
O Sendikadan Açıklama : Zam Oranlarını Kabul Etmiyoruz !

Kamu İşvereninin memur ve emekli maaş artışı teklifini 2024ün ilk 6 ayı için yüzde 14, ikinci 6 ayı için yüzde 9; 2025 yılı ilk 6 ayı için yüzde 6, ikinci 6 ayı için ise yüzde 5 olarak açıklamasının ardından teklife tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş Kamu İşvereni heyetinde yer alanlar bu paralarla geçinmek mümkünse buyursun kendileri geçinsinler dedi.

ERMİŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kamu İşvereninin memur ve emekli maaş artışı teklifi belli oldu: 2024ün ilk 6 ayı için yüzde 14, ikinci 6 ayı için yüzde 9; 2025 yılı ilk 6 ayı için yüzde 6, ikinci 6 ayı için ise yüzde 5".


Zamların yağmur gibi yağdığı bir ortamda bu tekliflerle masaya gelmek, 8 milyonluk kitle ile dalga geçmektir.

Temmuz ayı itibarıyla en düşük memur maaşı 20.400?, en düşük emekli memur maaşı 9.876?. Bu rakamlara yukarıdaki oranları eklediğinizde koskoca bir hiç ediyor!!!

Kamu İşvereni heyetinde yer alanlar bu paralarla geçinmek mümkünse buyursun kendileri geçinsinler!!!


Bu zam oranlarını hiç kimsenin kabul etmesini beklemesinler

sendikabulteni

Yorumlar (3)
barbaros 4 ay önce
bu tiyatronun senaryosu hiç değişmez,hep aynıdır.hükümet zam teklifini söyler sendika kabul etmez.iş hakem heyetine gider,hakem heyeti hükümetin teklifinin 1 puan bile üstüne çıkmayıp aynen kabul eder.sonuçta sendikalar (bakın sendikalar diyorum,yetkili sendika demiyorum.niçin;hangisi olsa değişmez de ondan) verilen oranı kazanım diye üyelerine yutturmaya çalışır.
sadi 4 ay önce
tabi geçinirler niye geçinmesinler ki sorun bakalım o toplantılara nasıl neyle gelmişler... efendim anlamadım..devletin araçları mı yani? bedava hem de her şey o halde o paraya bile ihtiyaçları yok beyfendilerin öyle mi?yani ey memur sen kimin umrundasın?
Ahmet Ali KOÇ 4 ay önce
Memursen bundan önceki teklifleri de kabul etmemiştin. Sonra ne oldu? Buçukla işi bağladın. Kameraların önünde boynunuz bükük, kelimeleriniz ezik bir şekilde kabul etmediniz mi?
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı