Öğrenciler'e Müjde Yaz Tatili Erken Başlıyor

MEB Açıkladı: Öğrencilere müjde yaz tatili 10 gün erken başlayacak!

Gündem 04.06.2023, 23:17
Öğrenciler'e Müjde Yaz Tatili Erken Başlıyor

MEB, yeni yaz tatili düzenlemesiyle öğrencilerin tatil planlarını etkileyen değişiklikler yapıldı. 81 ilde geçerli olan karar, sınav programlarına da etkiliyor. Detaylar...
Milli Eğitim Bakanlığından Tüm Okullar İçin Yeni Yaz Tatili Düzenlemesi!" MEB, 81 ilde geçerli olacak olan yaz tatili kararını kamuoyuyla paylaştı. Bu karar, öğrenciler ve aileleri doğrudan etkileyen bir gelişme. Peki, yaz tatilinde neler değişiyor?
"MEBden Yeni Yaz Tatili Kararı: 81 İlde Neler Değişecek?" Türkiyede Mayıs ayı, genellikle tatil dönemi olarak bilinir ve bu ayda birçok öğrenci yaz tatili heyecanını yaşar. Ancak bu yıl, MEBin yeni yaz tatili düzenlemesiyle bazı değişiklikler gündeme geldi.


MEBin resmi açıklamasına göre, öğrenciler arasında dolaşan yaz tatilinin kısalacağı iddiaları asılsız çıktı. Öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla MEB, yeni yaz tatili düzenlemesini açıkladı.

Bu yeni düzenlemeyle, COVID-19 salgını ve Şubat ayındaki deprem felaketi gibi faktörlerden etkilenen öğrenciler için tatil takviminde değişiklikler yapıldı. Bakan Mahmut Özer, tatil takviminin belirlendiğini duyurdu.

MEB, 2022-2023 eğitim öğretim yılı için yeni bir takvim yayınladı. Buna göre, yeni öğretim yılı 12 Eylülde başlayacak ve yaz tatili ise 16 Haziran tarihinde başlayacak. Bu süreçte, devamsızlık nedeniyle sınıf tekrarı uygulanmayacak.

Yorumlar (2)
AHMET DÜLGER 4 ay önce
Sayın Ajanskamu yetkilileri,
Anlaşılıyor ki her gün yazı bulmakta sıkıntı yaşıyorsunuz. 32 yıllık öğretmenim. Bunun 7 yılı yurt dışında resmi görevde geçti. Özellikle ölçme-değerlendirme, MEB mevzuatı, sosyal kültürel etkinlikler, okul ve sınıf yönetimi konularında yeterliyim.
Gelelim asıl konuya;
Bu başlık altında yazan cümleleri defalarca okudum. Bir tek cümlesinde "erken başlayacak" ibaresini görmedim. Sitenizin eğitim camiası tarafından izlediği kadar, diğer katmanlarca da takip edildiğini varsayarsak, toplumun yanlış bilgilendirildiğini ve yönlendirildiğini düşünüyorum. Şu yazıyı okuyup da "yaz tatili erken başlıyor" sonucuna ulaşabilen var mıdır çok merak ediyorum? Eminim ki aynı yazı noktası virgülüne dokunulmadan bir çok mecrada da yayınlanmıştır. Aynı şekilde onları da eleştiriyorum.
Daha ayakları yere basan ciddi yazılarınızı okumak dileğiyle...
Ferdi 4 ay önce
Hiç utanmıyorsunuz değil mi su manşetleri atarken
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı