Okul Birincisi O Nedenden Konuşturulmadı

Okul birincisine 28 Şubat vurgulu konuşması yaptırılmadı

Gündem 05.08.2023, 15:35 05.08.2023, 15:39
Okul Birincisi O Nedenden Konuşturulmadı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Muhammet Emin Ay, birincilikle bitirdiği bölümünün mezuniyet töreninde, birincilik konuşması hakkından mahrum bırakıldığını açıkladı. Başarılı öğrencinin izin verilmeyen konuşmasının metninde, 28 Şubat postmodern darbesine ve merhum Başbakan Necmettin Erbakana atıf yapıldığı görüldü

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi birincisine, 28 Şubat vurgulu konuşması yaptırılmadı.

Yaz aylarının gelişiyle birlikte üniversitelerde eğitim gören binlerce öğrenci mezuniyet heyecanı yaşıyor. Bu heyecan, bugün İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde de yaşandı.

İstanbul Hukuk birincisine 28 Şubat vurgulu konuşması yaptırılmad

Bölümü birincilikle bitiren Muhammet Emin Ay isimli öğrenci, bugüne kadar binlerce öğrenciye tanınan birincilik konuşması hakkından mahrum bırakıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaşananlara ilişkin bilgi veren Ay, "Her sene mezuniyette yapılan birincilik konuşması İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini birincilikle bitirmeme rağmen bugün yaptırılmaya layık görülmemiştir." ifadelerini kullandı.

Başarılı öğrencinin izin verilmeyen konuşmasının metninde, 28 Şubat postmodern darbesine ve merhum Başbakan Necmettin Erbakana atıf yapılması dikkat çekti.

Konuşturulmayacağını törende öğrendi

Dekanlığın, konuşma metnini bir gün önceden istediği ve birinci öğrenci Eminin, konuşturulmayacağından tören esnasında haberdar olduğu öğrenildi.

Yenişafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı