OVP'ye tasarruf damga vuracak: Kamu daha çok tasarruf yapacak

Tek haneli enflasyon hedefi yolunda kamu da elini taşın altına koyacak. Eylül ayında açıklanması beklenen OVP ile kamu harcamalarında radikal kesintilerin yapılması planlanırken zorunlu olmayan harcamalardan vazgeçilecek

Gündem 29.08.2023, 14:26
OVP'ye tasarruf damga vuracak: Kamu daha çok tasarruf yapacak

Türkiye Gazetesinden Yücel Kayaoğlunun haberine göre; ekonomi yönetimi enflasyonu tek haneye düşürme hedefi yolunda yeni tedbirleri devreye alıyor. Bu doğrultuda Merkez Bankasının sıkılaştırma adımlarına ek olarak kamuda harcamalara kısılarak tasarruflar artırılacak. Tasarruf tedbirleri ise Orta Vadeli Planın odayında yer alacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmazın koordinasyonunda bir süredir üzerinde çalışılan OVPnin eylül ayında açıklanması bekleniyor. OVP konusunda şu ana kadar iş ve finans dünyasından, tarım sektörüne kadar birçok farklı kesimden görüş alındı. Yapılan istişarelerden sonra çerçevesi çizilen OVPde tasarruf temelli politikalara yer verildi.

Eylül ayında açıklanması beklenen OVP ile kamu harcamalarında radikal kesintilerin yapılması planlanırken zorunlu olmayan harcamalardan vazgeçilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı