PKK'daki 'atamaları' bu ülkeler yapıyor

PKK'dan kaçıp teslim olan "Kurtay" kod adlı T.A. Suriye'de asker bulunduran ABD, İngiltere ve Fransa'nın terör örgütüne istihbarat, finans ve askeri destek sağladığını anlattı. T.A. "Artık örgütün iç işlerine bile karışıyorlar. Hangi örgüt mensubunun ne görev yapacağına karar veriyorlar. Sanki örgüt tamamen kendilerinin kontrolündeymiş gibi davranıyorlar" dedi.

Gündem 19.08.2023, 12:49
PKK'daki 'atamaları' bu ülkeler yapıyor

MİT ve TSKnın kararlı operasyonları sonucu terör örgütü PKKnın hareket alanı daraldı. Kısa süre önce örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan "Kurtay" kod adlı terörist T.A., örgüt hakkında bilgiler verdi. T.A. verdiği ifadede, Suriyede asker bulunduran ABD, İngiltere ve Fransanın terör örgütüne istihbarat, finans ve askeri destek sağladığını anlattı. Bu ülkelerin bölgede örgütle iç içe faaliyet yürüttüğünü ifade eden T.A., söz konusu ülkelerin sahadaki birimlerinin 6 ayda bir değiştiği bilgisini verdi.

MÜDAHALE VAR
T.A. güvenlik güçlerine verdiği ifadede "Artık örgütün iç işlerine bile karışıyorlar. Mesela örgüt kendi içinde düzenleme yapıyor. Ülke birimleri örgüt mensuplarının hangisinin ne görev yapacağına, nereye görevlendirileceğine karışmaya başladı. Sanki örgüt tamamen kendilerinin kontrolündeymiş gibi davranıyorlar" dedi.


PKK İÇİNDE İNFAZLAR ARTTI
T.A.nın anlattıkları, PKKnın son zamanlarda örgüt mensuplarını bir arada tutmakta zorlandığını da ortaya koydu. PKKda örgüt içi infazların arttığını söyleyen T.A., örgüte birlikte katıldığı çocukluk arkadaşı "Botan" kod adlı Hasan Şakarın PKK tarafından infaz edildiğini söyledi. T.A., "2014te girdiğimiz örgüt, oldukça etkisiz bir hale geldi. Botan, bazı konulardan rahatsızdı. Örgüt onu infaz edip, DEAŞla girdiği bir çatışmada öldürüldüğünü açıkladı" dedi.

TERÖRİSTLER KAÇMAK İSTİYOR
PKKdan kaçıp teslim olmak isteyenlerin çok fazla olduğunu anlatan T.A., elebaşlarının kaçmak isteyenlere işkence edip hapiste tuttuğunu söyledi. Kendisinin de daha önce örgütten kaçıp teslim olan "Rojda" kod adlı terörist sayesinde PKKdan kaçtığı bilgisini veren T.A., şöyle konuştu: "Rojda cezaevinden çıktıktan sonra benimle iletişime geçti. Ben de ardından Rasulayndan kaçıp teslim oldum."

Burak Doğan

YENİŞAFAK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı