Polis katilleri intikam peşindeymiş

Kağıthane'de polis Hakan Telli'yi şehit eden Anucurlar çetesinin korkunç intikam planı ortaya çıktı.

Gündem 30.08.2023, 14:20
Polis katilleri intikam peşindeymiş

İstanbul Kağıthanede uyuşturucu ihbarına giden polis memuru Hakan Tellinin şehit edilmesi ve polis memuru Ahmet Yasin Çevikin yaralanmasına ilişkin soruşturmada, gözaltına alınan 39 şüphelinin tutuklamaya sevk yazısında örgütün yapısı ve faaliyetleri deşifre edildi. Yazıda, örgüt elebaşısının Sinan Anucur olan Anucurlar Silahlı Suç Örgütünün uyuşturucu madde satışından kazandıkları paralarla örgüte yeni üyeler temin ettikleri, silahlandıkları ve ağlarını güçlendirerek hem uyuşturucu madde üretimi, hem de yurt dışından kaçak yollarla ülkeye çeşitli uyuşturucular sokmaya başladıkları belirtildi.


POLİSE ATEŞ AÇTILAR

Yazıda olayın gerçekleştiği 25 Ağustos günü yaşananlar şöyle anlatıldı: Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobil Park Timi tarafından şüpheliler Kadir Taşdemir ve Görkem Doğan şüphe üzerine durduruldu. Şüphelilerin ellerinde bulunan pakette uzun namlulu otomatik tabanca bulundu. Şüphelilerin paketi Şehit Öner Sokak üzerindeki bir adresten aldıklarını söylemeleri üzerine polis memurları adrese gidip kapısıyı çaldı. İçeride bulunan şüpheliler Ozan Anucur, Diyar Anucur ve Akın Arsakay polislere ateş açmaya başladı.

ÖRGÜT EVİ OLARAK KULLANMIŞLAR

Sevk yazısında, çatışmanın yaşandığı evin örgüt evi gibi kullanıldığı belirtilerek, uyuşturucu madde trafiğinin bu adresten yönetildiğinin cep telefonu incelemesinden ortaya çıktığı vurgulandı. Şüpheli Ozan Anucurın cep telefonunda suça yönelik birçok belge çıktı. Çetenin gizlenmek için sahte isimler kullandıkları tespit edildi. Görüntü kayıtlarını da inceleyen ekiplerin olay geçesi yaşananları tek tek raporladıkları öğrenildi. Mahkemeye çıkarılan 37 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TÜFEKLİ FOTOĞRAFLA DESTEK

Yazıda, şüphelilerden Ömer Çakmazın operasyon sırasında ölü olarak ele geçirilen Diyar Anucurun devlete küfür eden sosyal medya paylaşımlarını kullanıp uzun namlulu tüfekli fotoğrafını alarak "Arkandayız" yazdığı, diğer şüphelilerin bazılarının evlerinde uyuşturucu madde bulunduğu, örgüt yöneticileriyle para transferlerinin tespit edildiği kaydedildi. Suç örgütü üyeleri Murat Günar, Fırat Bağra ve Arafat Tacarın, Numan Anucurun sosyal medyadaki intikam içerikli paylaşımlarının ardından 25 Ağustostaki olayın yaşandığı yerin yanındaki binanın güvenlik kamerası görüntülerini zorla almaya çalıştıkları, bu şekilde örgüt adına hareket ederek Diyar Anucuru vuranları tespit etmeye çalıştıkları da ifade edildi.

YENİŞAFAK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı