Rektör Çift Maaş Açıklaması! 70 Bin TL Maaş..

Kamu-Sen'den Rektör hakkında çifte maaş açıklaması! Aylık ortalama 70 bin TL...

Gündem 08.08.2023, 14:07
Rektör Çift Maaş Açıklaması! 70 Bin TL Maaş..

Türkiye Kamu-Sen Şube Başkanı Furkan Özübek, Rektör Prof. Alişarlıya yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kamu-Sen binasında düzenlediği basın açıklamasında konuşan Özübek, "Zalimin yanına yaptıklarını bırakmayacağız" dedi.

Özübek, Alişarlı ve ekibinin yaptıklarının artık sadece üniversiteye değil, Boluya ve BAİBÜnün marka değerine de zarar verdiğini vurguladı. Üniversite içerisinde gerçekleşen bahar şenlikleri ve mezuniyet törenlerinin iptal edilmesinin hem öğrencileri hem de Boludaki esnafları olumsuz etkilediğini belirten Özübek, üniversite yönetiminin kendi adamlarını işe almak için yaş sınırlarını esnettiğini öne sürdü.


Ayrıca, Alişarlının Tıp Fakültesi Hastanesi döner sermayesinden elini bile sürmeden aylık ortalama 70 bin TL döner sermaye payı aldığı iddia edildi. Rektör yardımcılarının ise komik bir kira bedeli ödeyerek lojmanlarda keyif sürdükleri ifade edildi.

Kamu-Sen Bolu Şube Başkanı Özübek, yetkililere çağrıda bulunarak, BAİBÜnün eski marka değerine kavuşturulması ve kendisini mahvetmeye çalışan kişilerin elinden kurtarılması gerektiğini belirtti.

Üniversitede yetkili sendika olan Kamu-Sen İl Başkanlığı ile BAİBÜ rektörlüğü arasında yaşanan gerilim, sert açıklamalara dönüştü. Kamu-Sen, Ankara ve diğer yetkili kurumları konuya ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğini vurguladı.

boluolay

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı