Sandıklar konteynera: YSK'nın altyapısı seçime hazır

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, "Depremzede vatandaşların gittikleri yerlerdeki seçmen listeleri güncellendikten sonra sandığın nereye konulacağı en kolay iş. Çadır, konteyner prefabrik yerlerde sandık kurulabilir." dedi.

Gündem 07.03.2023, 13:45
Sandıklar konteynera: YSK'nın altyapısı seçime hazır

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, Türkiyenin en iyi yaptığı işlerden birinin seçim olduğuna dikkat çekerek "Bugüne kadar hiçbir şaibeye yol açmadan seçimler yapılmıştır. Anayasa gereği sürmesi gereken bir seçim süreci var. Bunun ötelenmesi ya da ertelenmesi mümkün değil" dedi.

Yaşanan deprem felaketine rağmen YSKnın seçimi en iyi şekilde yapacağını kaydeden Özel, şöyle konuştu: Seçmen listelerinin kaydı, seçmen listelerinin güncelleştirilmesi gibi işleri tamamlayıp seçimi neticeye ulaştırır. YSKnın altyapısı buna hazırdır. Bölgede nüfus hareketliliği çok yoğun bir şekilde. Bu seçimin en zor tarafı; seçmen listelerinin güncellenmesi, nakillerinin yapılması, depremzede vatandaşların gittikleri yerlerdeki seçmen kayıtlarının yapılarak, seçmen listelerinde yer alması.

EMRAH ÖZCAN

Kaynak : Türkiye

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı