Akşener, Kavuncu hakkında MİT ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmüş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin İstanbul il başkanı Buğra Kavuncu hakkında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşme yaptığı ortaya çıktı

Hürriyet 21.10.2020, 16:27
Akşener, Kavuncu hakkında MİT ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmüş

Selvinin iddiası: Akşener, Kavuncu hakkında MİT ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmüş

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenerin partisinin İstanbul il başkanı Buğra Kavuncu hakkında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşme yaptığını yazdı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, önceki gün Buğra Kavuncunun FETÖcü olduğunu iddia etmiş, konu hakkında geçmişte Akşenere bilgi verdiğini öne sürmüştü.

Selvi bugünkü köşe yazısında Özdağın tartışma yaratan açıklamalarını yazdı. Selvinin yazısının bir kısmı şöyle:


Ümit Özdağ, FETÖcülükle suçladığı Buğra Kavuncunun İYİ Partiye geliş sürecinde Meral Akşeneri "Bu FETÖcü" diye uyardığını anlattı. Bunun üzerine Akşenerin "İki devlet görevlisiyle görüştüğünü, devlet görevlilerinin Buğrayla ilgili kendilerinde bir kayıt olmadığını söylediklerini" aktardı. Bu görüşme doğru. İYİ Parti kaynakları, Ümit Özdağın "Çok yüksek" dediği iki devlet görevlisinin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu söylediler. Dün Bakanlar Kurulu toplantısı nedeniyle benim Akar ve Fidana sorma imkanım olmadı.

Ümit Özdağ, Meral Akşenere gidip Buğra Kavuncu hakkında, "Bu FETÖcü. Hem dayısı hem kendisi FETÖcü" diyor. Akşener, "Nereden öğrendin FETÖcü olduğunu" diye soruyor. Özdağ, "Hem MİTten, hem Genelkurmaydan öğrendim" diye yanıt veriyor. Akşener bunun üzerine partiye kayıtlı sabit telefon hattından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidana ulaşıyor. Buğra Kavuncunun FETÖcü olduğuna dair bir bilgi olup olmadığını soruyor. Akşener bir ya da en fazla iki gün sonra Ümit Özdağı davet ediyor. "İki tarafa da sordum. Hayır. Bizde böyle bir kayıt yok dediler" diyor. Özdağ, canı sıkkın bir şekilde, "Ha öyle mi, memnun oldum" deyip görüşmeden ayrılıyor. Ama belli ki ikna olmamış.

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13