İYİ Parti'de kritik hafta... Karar Akşener'de

Eylül ayında yapılan 2. Olağan Kurultay'daki 'oy verilmeyecekler' listesiyle başlayan ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik FETÖ iddialarıyla sarsılan İYİ Parti'de kritik bir viraja giriliyor

Hürriyet 25.10.2020, 13:50
İYİ Parti'de kritik hafta... Karar Akşener'de

İYİ Partide 20 Eylülde yapılan 2. Olağan Kurultaydan bu yana sular durulmuyor. Tartışmaların fitili, milletvekilleri Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Ümit Özdağ gibi isimlerin yer aldığı oy verilmeyecekler listesiyle ateşlenmişti. Muhalif isimlerin çağrılarına ve görüşmelerine rağmen Akşener, listeden sorumlu tutulan Koray Aydına sahip çıkmış ve yeniden Teşkilat Başkanlığı görevine getirmişti.

Özdağın açıklamalarıyla ise tartışmaların boyutu değişti. İl ve ilçe başkanları, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncunun FETÖcü olduğunu iddia eden Özdağın ihracını istedi. Kavuncu da Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖZDAĞ: GÖRECEĞİZ

Bugün İzmirde kuruluşunun 3üncü yılını kutlayacak olan İYİ Partide önümüzdeki haftanın kritik olması ve Akşenerin Özdağla ilgili kararı vermesi bekleniyor.


Sürece ilişkin Hürriyetten Gamze Kolcuya konuşan Genel Sekreter Poyraz, şunları söyledi: "Gündemimiz şu an partimizin kuruluşu. Ümit Özdağ ve beyanları gayriciddi bulunduğundan olağanüstü bir toplantı söz konusu değil. İl ve ilçe başkanlarımızın ciddi hassasiyetleri ve başvuruları var. Genel merkezimize ulaşan başvuruları yarın (pazartesi) büyük ihtimalle üst yazıyla Genel Başkanlık makamına arz edeceğim. Talihsiz açıklamalar, parti içi meseleler yargıya intikal etti."

Kavuncuya yönelik, FETÖcü iddiasıyla tartışma yaratan Ümit Özdağ ise Hürriyete "Hep birlikte göreceğiz" dedi. İzmirdeki kuruluş programına katılıp katılmayacağı sorusuna da "Yorum yok" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08