Çalışanlar adalet ölçüsüne sığmayan bu uygulamanın artık son bulmasını ve tayin hakkının bir an önce verilmesini istiyor.

Yıllarca aynı kurumda hizmet veren işçilerin kadroya geçtikten sonra 696 Sayılı KHK’da yer alan bir madde yüzünden tayin hakkından yoksun olmaları, işçileri hayatından bezdirdi.

Aileler çoluk çocuk birbirinden ayrı

696 Sayılı KHK’nın ürettiği sorunların başında tayin yasağı bulunuyor.  Yıllardır kurumlarda hizmet veren ve 696 sayılı KHK ile kadro almış işçilerin maalesef tayin hakkı yok.  Aileler ayrı, karı-koca-çocuklar ayrı. Bu ayrılık kamu işçilerinde huzur bırakmadı. Çalışma eşitliğine de aykırı olan bu uygulanamanın bir an önce kaldırılması ve tayin hakkının verilmesi gerekiyor.

Öz Sağlık-İş Devlet Korumasında ki Çocukların Yüzünü Güldürdü Öz Sağlık-İş Devlet Korumasında ki Çocukların Yüzünü Güldürdü

Bu sorunun artık kökten çözülmesi gerekiyor. Aynı görevi yapan, aynı kurumda çalışan işçiler statü farklılığı yüzünden bu tür sorunları yaşıyor. Eşitlikçi bir yaklaşım ile iş barışını da zedeleyen bu adaletsizliğin bir an önce giderilmesi gerekiyor.