Cumhuriyet Savcısından Müdüre Yumruk ve Tokatlı Saldırı!

Cumhuriyet savcısı ve emniyet müdürünün birlikte katıldıkları bir düğünde kriz yaşandı. Emniyet müdürünün polislere, düğünde havaya ateş açanlar hakkında, işlem yapılması talimatına Savcıdan müdahele gelince olay büyüdü.

kamudan haber 06.10.2023, 20:27
Cumhuriyet Savcısından Müdüre Yumruk ve Tokatlı Saldırı!

Kahramanmaraşın Elbistan İlçesinde aynı düğüne katılan Cumhuriyet Savcısı ve Emniyet müdürü arasında gerginlik yaşandı. Düğünde bir magandanın elindeki silahla havaya ateş açması üzerine emniyet müdürü polislerden işlem yapılmasını istedi. Araya giden Cumhuriyet savcısı olaya müdahale ederek tutanağın iptal edilmesini istedi. Emniyet müdürü Savcının talebini yerine getirmeyince savcı tarafından yumruklu ve tokatlı saldırıya uğradı.

Sözcü Gazetesinden Özgür Cebenin haberine göre, Olay 24 Eylül günü Kahramanmaraşın Elbistan İlçesinde bir komiserin düğününde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, İlçe Emniyet Müdürü Arif G. ile Nevşehir Adliyesinde görevli Cumhuriyet savcısı M. F. V. da düğüne davetli olarak katıldı. Düğünün ilerleyen saatlerinde 30 yaşındaki M. Ö. adlı kişi belindeki, suikast silahı olarak da bilinen ruhsatsız Glock marka silahıyla peş peşe havaya ateş açtı.

EMNİYET MÜDÜRÜ İŞLEM YAPTIRDI, SAVCI ARAYA GİRDİ TUTANAĞIN İPTALİNİ İSTEDİ

Kadın ve çocukların da bulunduğu açık hava düğününde panik yaşanırken davetli olarak gelen Emniyet Müdürü Arif G., polislere hemen ateş açan kişi hakkında “Kasten genel güvenliği tehlikeye sokmak, 6136 sayılı ateşli silahlarla ilgili kanuna muhalefet etmek” suçlarından işlem yapılması için talimat verdi.

Polisler havaya ateş açan maganda hakkında tutanak tutup işlem yapmak istediği sırada araya aynı düğüne davetli olarak katılan savcı M. F. V. girdi ve polislere işlem yapılmamasını, büyütülecek bir konu olmadığını belirterek tutulan tutanağın da iptal edilmesini istedi.

Bunun üzerine Emniyet Müdürü Arif G., işlem talimatının kendisinin verdiğini, çok sayıda kişinin bulunduğu bir ortamda havaya rastgele üstelik ruhsatsız bir silahla ateş açılamayacağını, bunun suç olduğunu ifade etti. Savcı ise ısrarla işlemin iptalini isteyince ortam bir anda gerildi ve emniyet müdürüne savcının kolluk kuvvetlerinin amiri olduğunu, bu nedenle kendisinin inisiyatif olarak tutanağın iptal edilmesini istediğini tekrarladı.

POLİS MÜDÜRÜ DARP RAPORU ALDI ŞİKAYETÇİ OLDU

Polisler ise savcıya kendisinin Elbistanda görevli olmadığını, düğüne davetli olarak katıldığı için kendilerine talimat veremeyeceğini belirtince çılgına dönen savcı V. emniyet müdürünün üzerine yürüdü. Arif G.e yumruk ve tokatlı saldırıda bulunarak tehdit ve hakaretlerde bulundu. Olayın büyümesi üzerine hastaneye giderek acil servisten darp raporu alan emniyet müdürü Adliyeye giderek savcı hakkında “Tehdit, hakaret ve kasten yaralama” suçlarından şikâyetçi oldu.

HSK VE ADALET BAKANLIĞI DA HAREKETE GEÇTİ

Savcılık da müdürü darp eden savcı hakkında soruşturma başlattı ve evrakın bir örneği de görev yaptığı Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Adalet Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Kuruluna gönderildi. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü ile HSK da Emniyet Müdürü’nü darp eden savcı hakkında ayrıca idari yönden disiplin soruşturması başlattı.

Elbistan Başsavcılığı ayrıca havaya ateş açılmasıyla ilgili tahkikatın Jandarma tarafından yürütülmesine karar verince İlçe Jandarma Komutanlığı havaya ateş açan Metehan Özkan hakkında “Ruhsatsız silahla havaya ateş açarak kasten genel güvenliği tehlikeye sokmak” suçundan fezleke düzenleyip savcılığa gönderdi. Silahıyla birlikte yakalanan Özkan alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak:kamubiz.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı