Validen, il müdürüne ikinci soruşturma!

Burdur Valiliği, Defterdarlık Gelir Müdür Vekili Serkan Çevik hakkında sosyal medya paylaşımı nedeniyle yeni soruşturma başlatıldı.

kamudan haber 28.09.2023, 15:05
Validen, il müdürüne ikinci soruşturma!

Burdur Valiliği tarafından 2021 yılında yapmış olduğu paylaşım nedeniyle görevden alınan ve soruşturma başlatılan il müdürüne paylaşımları nedeniyle yeni bir soruşturma daha başlatıldı
Burdur Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’ın merkeze alınması sonrası sosyal medya hesabından, “Hadis-i şerif: İşlerini bir kadına bırakan bir topluluk asla felah olmaz.” paylaşımında bulunan Burdur Defterdarlık Gelir Müdür Vekili Serkan Çevik hakkında Valilik tarafından soruşturma açıldı.

İKİNCİ VUKUAT

Serkan Çevik, 2021 yılında Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yetişen çocukları kastederek, “Laiklik dinini yetiştirme yurtlarında yetişen çocuklara öğrettiniz, ne edep ne İslam ne vatan öğrettiniz. Kamu kurumlarına yıllardır sınavsız aldınız, şimdi 657 kalkanı altında çalıştıramıyorsunuz. (Yetiştirme yurdunda yetişip sorunsuz çok az, az kesimi tenzih ederiz.)” paylaşımında bulunmuş ve buna gelen yoğun tepkiler üzerine Valilik tarafından görevinden alınarak hakkında idari soruşturma açılmış ve daha sonra görevine tekrar dönmüştü.

Olay müdür geçtiğimiz günlerde de yaptığı paylaşımda kadınlara hakaret etmiş ve büyük tepki çekmişti. Olay sonrası Burdur Valisi Türker Öksüz “İlgili hakkında inceleme başlattım. Sonuca göre işlem tesis edeceğiz.” diye konuştu. Çevik hakkında açığa alınmadan yürütülen soruşturmanın sonucunu Burdur kamuoyu merakla bekliyor.

aydinlik

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı