Pakistanlı heyetten simülasyon merkezine ziyaret

"PAKİSTAN DEPREM ARAŞTIRMA ALT YAPISININ İYİLEŞTİRİLMESİ PROJESİ" ÇERÇEVESİNDE TÜRKİYE’YE GELEN 12 KİŞİLİK HEYET, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİSMOLOJİK İZLEME VE DEPREM EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ. HEYET, KOCAELİ’DE YAPILAN ZEMİN İNCELEMELERİ VE DEPREMSELLİK ÇALIŞMALAR HAKKINDA YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI.

KOCAELİ 06.06.2023, 14:00
Pakistanlı heyetten simülasyon merkezine ziyaret

"Pakistan Deprem Araştırma Alt Yapısının İyileştirilmesi Projesi" çerçevesinde Türkiye’ye gelen 12 kişilik heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezini ziyaret etti. Heyet, Kocaeli’de yapılan zemin incelemeleri ve depremsellik çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde deprem bilincini aşılamak amacıyla vatandaşlara teorik ve uygulamalı eğitimler veren Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi, yurtdışından da ilgi görmeye devam ediyor. Bu bağlamda “Pakistan Deprem Araştırma Alt Yapısının İyileştirilmesi Projesi” çerçevesinde Türkiye’ye gelen 12 kişilik heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezini ziyaret etti. Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı ile SESRIC-İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi tarafından desteklenen Pakistanlı heyet, Kocaeli’de yapılan zemin incelemeleri ve depremsellik çalışmalar hakkında Büyükşehir yetkililerinden bilgi aldı.

Büyükşehir Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürü Mustafa Yaltırak, Pakistanlı heyete “Uygulamalı Deprem Eğitimi” ve “Kocaeli Yerel Deprem Kayıt Ağı” hakkında detaylı teknik bilgilendirme yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı