Bir Zamanlar Çukurova 86. Bölüm 2. Fragmanı

Bir Zamanlar Çukurova 85. bölüm fragmanı ekrana geldi. Dizide Züleyha ve Yılmaz'ın imkansız aşkı anlatılıyor. Yeni bölüm detayları hayranları tarafından merak edilen Bir Zamanlar Çukurova Adana'da çekiliyor. Dizi severlerin ilk bölümlerinden beri ilgiyle takip ettikleri  Bir Zamanlar Çukurova son bölüm özetlerini ve yeni bölüm fragmanlarını haberimizde bulabilirsiniz. Bir Zamanlar Çukurova 86. Bölüm fragmanı izle

MAGAZİN 03.03.2021, 23:09

Bir Zamanlar Çukurova 86.Bölüm 2. Fragmanı hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmıştır. ATV ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yeni bölümü 4 Mart Perşembe akşamı saat 20.00 itibariyle ileyicilerle buluşacak.

Başrollerinde Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek gibi ülkemizin sevilen oyuncularının yer aldığı Yeni Fragmanlar bu hafta yayınlanacak mı?

Bir Zamanlar Çukurova 85. Bölümde ne olmuştu? Atv dizi izle

Demir artık Behicenin katil olduğundan emin!

Kapıya gelen taksici Hünkarın katili olarak gördüğü kadının Behice olduğu söyleyince, Demir Behiceyi öldürmek için küçük konağa gidecektir! Behicenin belki de ilk kez, yaptıklarının bedelini ödemeye bu kadar yaklaştığı ve korkudan ödünün patladığı bir an yaşanacaktır! Ancak Züleyha ve çalışanlar, Behiceyi Demirin elinden kurtaracaktır! Artık Adanada yaşamanın zor olduğunun farkına varan Behice, önce Müjgan ile arasını düzeltmek ister ancak Müjgan bile artık ona inanmamaktadır. Halasına bir an önce İstanbula gitmesinin doğru olacağını söyler.

GAFFUR BİR KEZ DAHA DEMİR İLE KARŞI KARŞIYA!

Behice, tüm olan bitene ve Demirden korkusuna rağmen, Gaffuru sıkıştırmaya devam edecektir. Zaten 5 kuruş parası da olmadığından elinde kalan tek koz, katil olduğunu ilan edeceği tehdidi ile Gaffuru eve alışveriş yapmaya ve işlerini gördürmeye çalışmasıdır. Ancak Saniye bu durumu fark edecektir! Evde bir süre dikkatini toplayamayan Saniye, daha sonra duruma el koyacaktır. Durumu çözmek için de Gaffuru Demirin karşısına çıkaracaktır!

FİKRET VE MÜJGANIN ARASINDA OLANLARA FEKELİ DAHİL OLUYOR!

Müjgan ve Fikreti öpüşürken gören Fekeli, gidişattan hiç memnun olmayacaktır. Aşkın önünde bir şeyin duramayacağını çok iyi bilen Fekeli, ikisini adeta gözetim altına alacaktır. Fekelinin korkuları Fikreti de endişelendirip, kararlarını sorgulamasına neden olur ama bir yandan da ateş bacayı sarmıştır! Müjgan aşkı ile hata yapmama korkusu arasında mücadele ederken, Fikret de aşık olmaması gerektiğine kendini ikna etmeye çalışacaktır.

SEVDA DA BEHİCEYE KARŞI BİR DELİL BULUYOR!

Ümitin oturduğu evde kalan eşyalarını almak üzere kapıya kadar giden Sevda, kapıda Demirin otomobilini görüp şaşıracaktır. Ama asıl şaşkınlığını, komşu kadının Hünkarın cenaze günü kapıdan çıkan birinin gördüğünü anlatması ile yaşayacaktır.

DEMİR, ÜMİT İÇİN ZÜLEYHADAN VAZ MI GEÇECEK?

Sevda öğrendiklerinin şoku ile kapıyı çalmadan geri dönecektir. İçeride ise Ümit ve Demir, Demirin hediyesi için kutlama yapıyordur. Artık iki taraf için de durum zorlaşmıştır. Ümit, bir oyunun içinde aşık olmuş, Demir ise Züleyhadan vazgeçmem derken, kendini yeni bir aşk içinde bulmuştur. Olaylar şimdi gittikçe daha fazla karışacaktır.

HÜNKARIN BULDUĞU DELİLLERİ ŞİMDİ ZÜLEYHA BULUYOR!

Tüm şehir, Demirin Behiceyi öldürmeye kalktığını konuşurken, Züleyha da delil toplamaya devam edecektir. İstanbullu komiser, Hünkarın ulaştığı dosyalara ulaştığında, artık Behice için yolun sonu görünecektir. Züleyha, elinde dosya ile Behicenin üzerine yürüyecek ve katil olduğunu bildiğini tüm Adanaya ilan edecektir. Halasına tavır almış olsa da, Müjgan Züleyhaya karşı durmak için bu fırsatı kaçırmayacak ve iki kadın yine gerilecektir.

İşte Bir zamanlar Çukurova son bölümün özeti: Atv dizi izle

Fekeli Fikret gerçeğini öğrendi! Şimdi ne yapacak?

Fekeli, Fikrete inanmak istemese de, Fikretin anlattıklarına inanmak zorunda kalır. Fekeli, o yıllarda Fikretin de annesinin de yanında olamadığına üzülürken, kardeşi Musanın gerçeği nasıl öğrendiğinin cevabını bulamaz. Adnan Yamanın suçu yüzünden Demirden intikam alınmasını yanlış bulduğunu söyler ama Fikretin deli öfkesini dindiremez! Fekeli artık bu acılarla, yeniden bir savaş ile sınanmaktansa ölmeyi dileyecek haldedir. Üstelik ne kadar istemese de bu savaşın içine hızla o da çekilecektir!

FİKRETİN İKİNCİ MEKTUBU DA ORTAYA ÇIKINCA SAVAŞ DA KAÇINILMAZ HALE GELİR

Fikretin ikinci mektubu da konakta ortaya çıkar! Züleyha mektubun gerçekliğinin iyice araştırılması gerektiğini ısrarla söylese de, Demir için artık bu durum bir savaş ilanıdır! Babasının günahı olmadığına ise yüzde yüz emindir! O, bu savaşı bildiği yoldan kazanmak için harekete geçer. Ama Züleyhanın başka planları vardır. İlk olarak biraz araştırma yapar, ardından da Sevda ile İstanbula gitmeye karar verir.

FİKRET VE MÜJGAN YİNE BİR DARGIN BİR BARIŞIK

Fikret, Fekeliye her şeyi anlattıktan sonra, duygusal olarak çöker. Kötü bir gece geçirir. Eve döndüğünde ise Müjganla barışır. Geleceklerini konuşurlar ama Müjgan Fikretin ilgisizliğinden hala mutsuzdur. Hastanede de Ümit, Müjgan ile olan gerginliği sona erdirmek için harekete geçer ve zeytin dalı uzatır. Müjgan da onunla dost olabilmek için adım atar. Ama iki kadın da henüz birbirlerinin Fikret ile ilişkisinin boyutunu bilmiyordur!

DEMİR, ZÜLEYHADAN BOŞANMAYA KARAR VERİYOR!

Ümit, Yaman konağındaki yemeğin ardından yine Demir ile buluştuğu için mutludur. Ama Demirin temkinli halleri canını sıkar. Tekrar karşılaştıklarında ise Demiri baş başa kalmaya ikna eder. Birlikte tatile gitmeye karar verirler. Bu tatil, Demirin uğrunda neredeyse Çukurovayı yaktığı Züleyhadan boşanma kararı vermesine neden olur!

Bir Zamanlar Çukurova Eski Bölümlerde Neler Oldu?

Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurovada kader kartları baştan dağıtılıyor! Demir ve Müjgan boşanmayı kabul etmiştir. Züleyha ve Yılmaz Adnanı alıp, yeni evlerine yerleşir… Ama kaderin bu aşk üzerindeki hikayesi henüz sona ermemiştir! Mahkemeye birlikte giden Demir ve Züleyhanın arkasından, Kerem Alinin hastaneye götürüldüğü haberi ile fırtına gibi yola çıkan Yılmaz, otomobili ile uçurumdan yuvarlanır! Gözleri önünde gerçekleşen kazanın ardından, Züleyha gözyaşları ve çığlıklar ile yardım için çırpınırken, Demir, ağır yaralı Yılmazı oradan çıkarmak için canını dişine takacaktır! Son bir gayretle, Yılmazı kucaklayarak uzaklaştıkları anda ise otomobil havaya uçacaktır! Adeta bir can pazarı yaşanır ve Demir ile Züleyha, Yılmazı hastaneye yetiştirir! Ağır yaralı olan Yılmaz ameliyata alınırken, haber de Çukurovaya yayılır! Ancak, Müjgan ve Fikrete kimse ulaşamaz! Bu durum Behiceyi bile telaşlandıracaktır! Fekeli ve Züleyha, Demire nasıl teşekkür edeceklerini bilemezler uzun bir ameliyat sonrası, Yılmaz gözlerini açacaktır. Olan biteni hayal meyal da olsa hatırlayan Yılmaz da can düşmanına can borçludur! İki ezeli rakip, hastane odasında, birbirlerine hem haklarını helal edecektir, hem de her ikisi de evlatlarını birbirine emanet edecek kadar, eski defterleri kapatacaktır! Tüm bu hengame içinde, Fikret hem Müjgana ihtiyaç duyduğu yakınlığı gösterecektir, hem de Yılmazın mülkleri ile ilgili görüşmelerine devam edecektir. Fikretin hastane ziyaretinde ise şehrin yeni doktoru kendisini beklemektedir! Saniye artık Sevda ile savaşmaktan hiç çekinmez hale gelecektir. Haminne, Sevdaya Hünkarı anlattıkça, evin içinde gerginlik de artacaktır! Savaşın gerilimi artarken, Sevdanın tüm çalışanlarla birlikte mutfağa girmesi ise herkesi şaşkına çevirecektir! Saniye, artık konakta da, Çukurovada da kalmamaya karar verecektir. Tüm bunlar olurken, kader ise İstanbuldan bir gece kara trene binip gelen Züleyha ve Yılmaz ile başlayan, Hünkarı, Fekeliyi, Demiri, Müjganı ve tüm Çukurovayı derinden etkileyen, değiştiren bu hikayede yeni bir sayfa açmak için beklemektedir.

Züleyhanın mevlüt şerbetine eklediği uyku ilacı etkisini gösterip herkes yorgunluktan zannettiği derin bir uykuya dalmıştır. Yılmaz ve Züleyha, onların kaderinin bir parçası olan 3 çocuğu da alıp, ellerinden alınan mutluluğa doğru yola çıkarlar! Bu kaçışta, küçük Adnan, anne ve babasına kavuşurken, Leyla babasından, Kerem Ali ise annesinden ayrılmıştır. Ancak, Züleyha ve Yılmaz, Demir ve Müjganın yaptıkları onca şeyden sonra çocuklarından bir süre ayrı kalmalarına karar vermiştir. Herkes bu kaçışı uyandığında birer mektupla öğrenecektir, Fekeli, aynı anda hem oğlunu hem torununu kaybetmenin şokunu yaşarken, Demir ve Müjgan da çocuklarının yokluğunun ardından buldukları mektuplar ile büyük bir öfkeye kapılacaktır. Bunca zamandır, herkesin kaderini değiştiren bu aşk hikâyesi, şimdi mutlu sona doğru yola çıkmıştır.

Züleyhaya evladını bir kez görebilmek için yalvaran ve Kerem Ali ile buluşan Müjgan gitme vakti gelince, sözünden döner! Kucağında bebek ile kaçarken, suya kapılan Müjgan, Züleyhayı hayatının en zor anlarının içine çekecektir! Kerem Ali bir tarafta, Müjgan bir tarafta akıntı ile mücadele ederken, Züleyha yaptığı iyiliğe bin pişman, iki hayatın kaderi ellerinde ne yapacağını şaşırır! O sırada, bilmedikleri şey ise, onları izleyen bir çift göz olduğudur! Demir, Züleyhanın Yılmazla buluşup buluşmadığını öğrenmek için peşine adam takmıştır! Demir, Züleyhaya İstediğini yapmakta serbestsin demiştir ama hala onu sevdiği için çok da üzgündür. Olan biten her şey, eskiden olduğu gibi parlamasına neden olacakken, Sevda onu frenler. Sevda, Demirle yakından ilgilenirken, evin hanımlığına da alışmıştır. Yemek saatinden, yapılacak işlere kadar karar alması onu Saniye ile karşı karşıya getirmeye devam edecektir. Aslında çiftlikte herkes Hünkarın yerine geçmeye çalışıp çalışmadığını anlamak için Sevdayı izlemektedir. Saniye, attığı her adımda Sevdanın karşısına dikilir! Bu durum, Demir ile de gerilmesine neden olacaktır. Demirin, Hünkarın emaneti de olsalar, Sevdaya karşı hiçbir harekete müsemması yoktur. Çiftlikteki günlerinin sayılı olduğuna iyice inanan Gaffur, Şermin ile de daha sık karşılaştıkça, Almanyaya gitmeye iyice ikna olacaktır Onu tek düşündüren bunu Saniyeye nasıl söyleyeceğidir ama ilk kez hayat onun işini kolaylaştırır! Evdeki gerginlik bir nebze sona erince, Adanada kalmaya devam eden Fikret, bir ofis ve bir takım kağıtların peşindedir! Bunlardan henüz haberi olmasa da evden acele ile çıkmasının ardından olanlar yüzünden Yılmaz tekrar Fikrete şüphe ile yaklaşacaktır. Çiftliğe ilk sığındıklarında ve Hünkarın nişanlı olan herkesi evlendirdiğini duyunca, kaçak oldukları ortaya çıkmasın diye kardeşiz diyen Züleyha ve Yılmaz, gece sazlıkta buluşur hasret gidermişti. Yaşanan onca olay, geçen onca zamandan sonra, kaçma planlarının yapmak için yine sazlıkta buluşmaya başlayan iki sevgili, bu kez kesin planlarını hazırlayacaktır. Bir yandan Fekeli bir yandan Demir, Hünkarın katilini bulmak için bir yol ararken, her şeyi bilen Gaffur derdini nerelere söyleyeceğini şaşırır. Bu arada zaman geçmiştir ve 40 mevlidi okunacaktır. Fekeli, 40 yıllık sevdasını gözünün önünden ayırmamaya karar vermiştir. Çiftlikte ise mevlit hazırlıklarında yine gerginlik hakim olacaktır. Sevdanın organizasyona dahil olması, tüm çalışanları rahatsız edecektir! Tüm Çukurova, Hünkara dualarıyla veda ederken, gecenin sonunda yaşanacakları kimse bilmemektedir! Adeta Hünkar giderken, onunla birlikte değişen kaderleri de götürmektedir.

Bir Zamanlar Çukurova Konusu

Bir Zamanlar Çukurovanın hikayesinde, Adana Çukurovanın en büyük ailelerinden birisi olan Aladağ ailesi merkezde bulunuyor. Kocası öldükten sonra çiftliği ve ticareti tek başına yöneten güçlü kadın karakter Hünkar Aladağın tek oğlu Demirdir. Züleyha ise Aladağ ailesine ait bir yerde çalışan bir işçi kızdır. Demir, Züleyhaya aşık olur fakat bir problem vardır. Züleyha başka birisine aşıktır. Yılmaza... Yılmaz ve Züleyha burada herkese kardeşiz demişlerdir. Bu yüzden Züleyha, Yılmaz aşkından kimsenin haberi yoktur. Demirin Züleyha saplantısı, Hünkarı devreye sokar. Hünkar, Züleyhayı Yılmazın hayatı ile tehdit eder ve sonuç olarak Züleyha istemeye istemeye Aladağ çiftinin gelini olur. Hikaye de tam bu noktanın etrafında gelişiyor.

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor?

Aladağ Çiftliği sadece bir çiftlik olarak değil aynı zamanda diğer diziler içinde kullanılabilecek bir çiftlik platosu olarak hazırlandı. Aladağlar konağı Adana’nın Karahmetli köyüne kuruldu. Dizinin çekimleri Adanada ve Mersinde devam ediyor.

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncu Kadrosu

Vahide Perçin - Hünkar Yaman
Çukurovanın en büyük beylerinden biri olan Demir Yamanın annesi. Adı gibi hükümran, adı gibi kararlı, dirayetli bir kadın. Oğlu Demirin sahip olduğu toprakların hanım ağası, ırgatların büyükhanımı.

Uğur Güneş - Yılmaz Akkaya 
İstanbulun yakışıklı, mütevazı ve iyi yürekli çocuğu, çalışkan bir aşık. Parada pulda şanda şerefte gözü yok. Hayatta en büyük dileği canından çok sevdiği Züleyhasıyla evlenip mutlu bir yuva kurmak. Ama bir gün hayattan yediği bir darbe ile geleceği de hayalleri de tümüyle değişir.

Murat Ünalmış - Demir Yaman 
Büyük bir servetin sahibi. Çukurovanın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek kadar hırslı, gözü kara bir adam. 

Hilal Altınbilek - Züleyha
Talihin olanca güzelliği verip birazcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyhanın en büyük hayali Yılmazla evlenip yuva kurmak ve mutlu olmak.

Kerem Alışık - Ali Rahmet Fekeli
Adananın yerlilerinden. Demirin babası Adnan Yamanın katili. Fekeli ile Adnan Yaman vaktiyle çok iyi arkadaştırlar. Yirmi yıl önce Adnan bölgeye baraj inşaatı yapılacağını ve Fekelinin arazisinin büyük para edeceğini öğrenince Fekeliyi kandırarak arazilerini yok pahasına satın alır. Fekeli en yakın arkadaşı tarafından oyuna getirildiğini anlar, bu meseleyi tartışırlarken karşılıklı silahlarını çekerler, çıkan çatışmada Fekeli Adnanı öldürür, tutuklanır ve yirmi yıl hapse mahkum olur. Hapiste Fekeliyle Yılmazın yolları kesişir.

Bülent Polat - Gaffur
Yamanlar çiftliğinin kahyası. Doğma büyüme Adanalı. Konağın kahyalığı ona babasından miras kamış. Gaffur babası gibi yetenekli, akıllı ve dürüst biri olmadığı için görevinde de pek başarılı değil. Hünkar hem babasının hatırına hem de düzene ve çiftliğe hakim oldukları için Gaffurları yanlarında tutuyor.

Selin Yeninci - Saniye
Gaffurun karısı. Konağın mutfağından sorumlu, Hünkar hanımın eli ayağı. Senelerdir Hünkar Yamanın hizmetinde çalışıyor.

Melike İpek Yalova - Müjgan
20li yaşlarının sonunda bir çocuk doktoru. İstanbulda okumuş, okulu bittikten sonra babasının özel hastanesinde çalışmayı reddedip Adanaya devlet hastanesine çalışmaya gelmiştir. Güçlü karakterli, nazik, döneme göre ileri görüşlü ve hastalarına karşı oldukça sevecendir.

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:24
Öğle 13:10
İkindi 16:50
Akşam 19:46
Yatsı 21:10