Kuruluş Osman 58. Bölüm full izle

Kuruluş Osman dizisinin 58. bölümü ekranlarındaki yerini aldı. 5 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin son bölüm TRT tek parça full youtube canlı izleme linki

MAGAZİN 13.05.2021, 00:18

Kuruluş Osman 58.Bölüm ful ltek parça canlı kesintisiz youtube izleme linki  hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmıştır. ATV ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümü 12 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle ekranlara geldi.

Başrollerinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez ve Ragıp Savaş gibi ülkemizin sevilen oyuncularının yer aldığı Kuruluş Osman bu hafta izleyicilerde büyük heyecan uyandırdı

Her bölümüyle çok konuşulan rekortmen dizi Kuruluş Osman dizisinin 58.bölüm atv  yayınlandı. Kuruluş Osman dizisinin son bölümüne; Osman Beyin hamlesi, Selçuklu başkentinde dahi yankılanır. İşte 12 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisi 58. bölüm…

Kuruluş Osman dizisi 57.bölümde ne olmuştu?

Osman Bey, Malhun Hatun’un da desteğiyle Bizans-Moğol ordusunun karşısına çıkar. Türk obalarının ölüm kalım savaşına sahne olan savaşta Savcı Bey, Kalonoz tarafından haince sırtından hançerlenir. Çevre tekfurlardan asker toplayan Nikola, Malhun Hatun’un Osman Bey’le savaşmasına karşılık olarak Umur Bey’in obasına baskın düzenlemeyi planlar. Umur Bey ise Nikola ilişkilerini düzeltmeye çabalarken, emrine karşı çıkan kızı Malhun Hatun’u ağabeyinin yanına sürgün etmeye karar verir. Bizans-Moğol ittifakını bozmanın yollarını arayan Osman Bey, sürpriz bir strateji geliştirir. Moğollara vergi vermeyi kabul ederek Togay’la anlaşan Osman Bey herkesi şaşırtırken, emrine verilen nökerlerle güçlenen Togay uç bölgesinde hakimiyetini pekiştirmek için bu durumu fırsata çevirmeyi planlar.

Kuruluş Osman dizisinin 58 bölümü ekranlarındaki yerini aldı. 12 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin son bölümü büyük beğeni topladı. İşte Kuruluş Osman dizisi son bölüm trt tek parça full kesintisiz canlı izleme linki…

Kuruluş Osman dizisi 58.bölüm trt dizi izle

Kuruluş Osman dizisi 58.bölümü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Kuruluş Osman dizisi son bölüm Trt özeti: 

Nikolanın planı bozuluyor

Şeyh Edebalının araya girerek Osman Bey ve Umur Bey arasındaki olası çatışmayı önlemesinin ardından; Umur Bey, Togaya saldırmaktan vazgeçer. Umur Beyin gelmemesi üzerine Togayı tuzağa düşürme planı bozulan Nikola, Osman Bey ve Togay arasındaki barışı bozmak için harekete geçer.

OSMAN BEY KARARINI BALA HATUNA AÇIKLIYOR

Osman Bey, Göktuğ ve Alpleri elçi göndererek Togaya anlaşmaya sadık kalacağını bildirirken; Şeyh Edebalı, evlilik konusunda Umur Beyi ikna etme görevini üzerine alır. Osman Bey ise Şeyh Edebalının tavsiyesini beylerle istişare ettikten sonra Malhun Hatunla evlenmeye karar verdiğini Bala Hatuna açıklar.

MALHUN HATUN NE TEPKİ VERECEK?

Malhun Hatun, Osman Beyin kendisi ile evlenmek istemesine ne tepki verecek? Umur Bey, Osman Beyin kızıyla evlenmesine razı olacak mı? Bala Hatun, Osman Beyin evlilik kararını nasıl karşılayacak? Nikola, Togayı kışkırtmak için nasıl bir oyun kuracak? Togay, Osman Beyden intikam almak için beklediği fırsatı ele geçirebilecek mi? Şeyh Edebalı, Umur Beyi Osman Bey-Malhun Hatun evliliğine ikna edebilecek mi?

Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? Atv dizi izle

Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 450 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Kuruluş Osman dizisi oyuncuları kimdir?

 • Osman – Burak Özçivit
 • Bamsı – Nurettin Sönmez
 • Dündar – Ragıp Savaş
 • Gündüz – Emre Basalak
 • Bala Hatun – Özge Törer
 • Selcan Hatun - Didem Balçın
 • Tergen Hatun - Zeynep Tuğçe Bayat
 • Aygül – Buse Arslan Akdeniz
 • Ayşe Hatun – Açelya Özcan
 • Boran – Yiğit Uçan
 • Kongar – Burak Çelik
 • Cerkutay – Çağrı Şensoy
 • Abdurrahman – Celal Al
 • Dumrul – Tolga Akkaya
 • Hazal Hatun – Yeşim Ceren Bozoğlu
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38