Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından ortaokul ve liselerde yapılması beklenen ikinci dönem ikinci yazılı sınavlara yönelik örnek soru kitapçıkları öğrencilerin erişimine açıldı. MEB'in yapmış olduğu açıklamaya bakıldığında, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci dönem ikinci yazılı sınavlara ilişkin örnek soru kitapçıkları, her sınıf düzeyinde hazırlanarak çözüm videolarıyla öğrencilerle paylaşılmış oldu.

Sınav uygulamalarına baktığımızda öğretmenlere rehber niteliği taşıyan örnek soruların çözüm videoları öğrencilerin girecekleri yazılı sınavlardaki sorulara nasıl cevap vermeleri gerektiğine yönelik bilgi sahibi olmalarını sağlayacak şekilde hazırlandı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavı, Branşların Konu Anlatım Listesi Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavı, Branşların Konu Anlatım Listesi

2. dönem 2. Yazılı sınavları ne zaman yapılacak?

Bakanlığın yapmış olduğu duyuruda; "Bakanlığımıza bağlı olan resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında eğitimlerini sürdürmekte olan 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik haziran ayı içerisinde merkezî sınavlar olma durumundan dolayı bu sınıf düzeyindeki öğrencilerin sınav tarihleri bir hafta öne alınmıştır.

Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında 2023-2024 eğitim öğretim yılı 2. dönem 2. yazılı sınavları 27 Mayıs 2024- 07 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

8 ve 12. Sınıfların yakından ilgilendiren detay!

8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılması beklenen "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav" 2 Haziran 2024 tarihinde; 12. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek "Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)" ise 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacaktır. Bundan dolayı 8 ve 12. sınıflarda eğitimlerini sürdürmekte olan öğrencilerin, 2023/2024 eğitim öğretim yılı 2. dönem 2. yazılı sınavları 20 Mayıs - 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir." Diyerek duyuruldu.