2023 il içi, il dışı, özür grubu ve yönetici atama takvimi bekleniyor

2023 il içi, il dışı, özür grubu ve yönetici atama takvimi bekleniyor

MEB 13.05.2023, 22:21
2023 il içi, il dışı, özür grubu ve yönetici atama takvimi bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin 2023 yılı il içi, il dışı, özür grubu ve yönetici atama takvimi açıklaması bekleniyor.

2023 il içi atama takvimi2023 il dışı atama takvimi, 2023 özür grubu atama takvimi ve 2023 yönetici atama takvimi açıklanmadı. MEBden takvim açıklaması bekleniyor...

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılı takvimlerini henüz açıklamış değil. 2023 yılı için yönetici atama takvimi, il içi atama takvimi, il dışı atama takvimi ve özür grubu atama takvimi bekleniyor.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki 2023 atama ve yer değiştirme takvimi konusunda açıklama baya gecikti. Muhtemelen takvim açıklamasının gecikmesinde seçimlerin de etkisi oldu. Seçimlerden sonra sürecin hızlanması bekleniyor.

2023 yönetici atama takvimi ise gecikmiş durumda. EKYSnin depremler nedeniyle mart ayından mayıs ayına ertelenmiş olması, yönetici atama takvimini de geciktirmiş gibi görünüyor.

İl içi ve il dışı atama takvimi için ise vakit gelmiş durumda. Son iki yıldaki gibi bir takvim işletilirse il içi ve il dışı atamalar temmuz-ağustos aylarında yapılacaktır. Özür grubu atamaları için ise süreç ağustos ayının ortalarından itibaren başlayacaktır.

MEBi tüm takvimleri açıklamaya davet ediyoruz.

Yorumlar (3)
Ogretmen 3 hafta önce
Size kesin bilgi veren adamlarıniza ne oldu? Yeni bilgi akışını saglamadilar mi ?
Veli 3 hafta önce
Özellikle rotasyona tabii yöneticilerin yer değiştirmesinin eğitim ve öğretime çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bir veli olarak çocuğumun okulundaki Okul Müdürü sekiz yıldır hiç bir şey yapmadan sanki saltanat sürüyor. MEB rotasyon konusunda sonuna kadar destekliyorum.
Fatih 3 hafta önce
tesekkurler sube muduru rotasyonunu da unutmasinlar.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı