Bakan Açıkladı Kasım Seminerleri Online Olacak

Bakan Yusuf Tekin, Seminerlerini Online Yapma Kararı Aldı: Son Dakika Açıklama!

MEB 24.10.2023, 01:17
Bakan Açıkladı Kasım Seminerleri Online Olacak

Bir süredir gündemde olan Kasım seminerleri hakkındaki belirsizlik sona erdi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu seminerlerin bir defaya mahsus online olarak düzenleneceğini duyurdu.

Bakan Tekinden Açıklama

Bakan Tekinin yaptığı açıklamada, eğitim öğretim sürecinin önemine vurgu yaptı. Özellikle yaz döneminde yapılan değişikliklerin değerlendirilmesinin gerekliliğine dikkat çekti. Ortak sınavlar ve tatil sonrası yapılacak planlamalara odaklandıklarını belirtti. Ayrıca, ilgili genel müdürlerin online sunumlarını ve okullardaki değerlendirmeleri detaylıca tanımladıklarını da ekledi.

Bakan Tekin, Erzurumda öğretmenlerle yaptığı görüşmelerde, birçok öğretmenin önceki uygulamalar nedeniyle ara tatil için farklı programlar yaptığını ve bu nedenle yüzyüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştıklarını belirtti. Bu talepler doğrultusunda sadece Kasım ara tatili dönemi için seminerlerin online yapılmasına karar verdi.

Önemli İstirham ve Uyarı

Bakan Tekin, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: "Lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Genel müdürlerimiz, karşılaşabileceğiniz teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Ayrıca Nisan ara tatili kesinlikle yüzyüze ve okullarda yapılacak. Planlarımızı buna göre yapalım."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı