BAKAN ÖZER, DENİZLİ'DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son 20 yılda tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de devasa yatırımların yapıldığını söyledi.

MEB 28.01.2023, 20:37 28.01.2023, 23:33
BAKAN ÖZER, DENİZLİ'DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Bakan Özer, konuşmasında son yirmi yılda tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de devasa yatırımların yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ülkenin evlatlarının eğitime çok rahat bir şekilde ve ücretsiz bir şekilde erişebilmesi için tüm Türkiyede yeni okullar ve derslikler yapıldığını belirten Özer, öğretmen sayısının da artırıldığını kaydetti.

 

Bakan Özer, cumhuriyetin birinci yüzyılında, eğitimdeki gecikmenin son yirmi yılda telafi edildiğini belirterek şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı şey ne? Bu ülkenin evlatlarının din, dil, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan bu kültürel iktidarın bir parçası olmasını sağlamak. İşte bunun için Türkiye, tüm alanlarda sadece eğitim alanında değil; yepyeni bir dil oluşturdu, yepyeni bir hikâye oluşturdu ve bu hikâyeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı ismiyle cumhuriyetin ikinci yüzyılı için yepyeni bir aşamaya taşıdı."

 

Bakan Özer, açılış programının ardından Denizlide bir tekstil atölyesini ziyaret ederek burada çalışanlarla sohbet etti.

KAYNAK: MEB

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı