Bakan Özer, öğretmenin uzattığı çiçeği almamak için kulağını kaşıdı; O görüntülere tepki yağdı

Atama bekleyen öğretmenler Mahmut Özer'e çiçek uzattı, Bakan kulağını kaşıdı!

MEB 15.11.2022, 20:55 15.11.2022, 21:14

Atama bekleyen öğretmenler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özere çiçek uzattı ancak Bakan çiçeği almadı. Görüntüler sosyal medyada bir anda gündem oldu.
Atanamayan öğretmenler çok zor şartlar altında tamamladıkları eğitiminin karşılığını istiyor ancak alamıyorlar. Aldıkları eğitim sonunda kendi öğrencileriyle kavuşmayı beklerken bir yandan da geçimlerini sağlamak için başka işlerde çalışma zorunda kalıyorlar. Tek istedikleri ise aldıkları eğitimin karşılığı olan öğrencilerine kavuşmak.

Bakanın Hatay ziyaretleri kapsamında atanamayan bir öğretmen Mahmut Özere derdini anlatırken, Mahmut Özerin öğretmeni dinlerkenki jest ve mimikleri dikkat çekti. 

Bakan Mahmut Özerin şehir merkezindeki ziyaretleri sırasında atanamayan bir öğretmen 100. yılda 100 bin atama isteğini dile getirerek Bakan Özere çiçek vermek istedi ancak, Bakan Özer uzatılan çiçeği kabul etmedi.

Atanamayan ve derdini anlatmak isteyen öğretmenin çiçeğini ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer değil, bir başkası aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hem temel atma  töreni hemde bir takım ziyaretler için Hataya gitti. Hatayda ziyaretler ve eğitim değerlendirme toplantısının ardından Kırıkhanda yapılacak olan Fen Lisesinin Temel Atma Törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha sonra İskenderunda İl Milli Eğitim, İlçe Müdürleri ve Resmi Okul Müdürleri İle birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısına katıldı.

banner183
Yorumlar (1)
Onemli degil 3 hafta önce
Secim ağzı, olacak is değil!
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı