Bakan Tekin'den Sanat Liseleri Açıklaması

Üsküdar'da yer alan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" Temalı Gezici Eğitim Tırı Açılış Töreni'ne katılan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önemli açıklamalarda bulundu.

MEB 31.10.2023, 13:07
Bakan Tekin'den Sanat Liseleri Açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Biz de Bakanlık olarak bunların bir kısmını merkezden yürüttük. Bunlardan bir tanesi de burada bugün başlatacağımız Cumhuriyetin köklü mirasını anlatan ve gelecek kuşaklara bir vizyon çizen bir gezici tır olacak.

Meslek liselerimizi, spor liselerimizi, sanat liselerimizi tematik hâle getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Sanat liseleriyle ilgili önümüzdeki günlerde bu konuda farklı bir perspektifi yine sizlerle paylaşmış olacağız. Bu tırın da çocuklarımızın bu anlamda yeteneklerinin geliştirilmesi, yüz yıllık birikiminden hareketle önümüzdeki yüzyılı Türkiye Yüzyılı olarak inşa edecek bir kuşak yetiştirmesini hedefliyoruz.

Biz il il dolaştıracağız, yedi bölgede en azından. Bu tırda görebilecekleri çok kısa bir an ama buradan çıktıktan sonra hem geçmişten almaları gereken dersleri hem de gelecekle ilgili vizyonlarını ve beklentilerini yeniden revize edeceklerdir diye düşünüyorum.

Türkiyede futbolun bir adım öteye gitmesi. Beşiktaş da buna hizmet ederse mutlu oluruz. Dediğim gibi sahada oynanan spordan çok spor kültürünün yaygınlaştırılması beni ilgilendiren konu. Türkiyede futbol taraftarlığı, spor taraftarlığı yaygınlaşsın ama karşılıklı hoşgörü çerçevesinde yaygınlaşsın isteriz. Bizim Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde bu yıl seçmeli derslerin arasına Spor Kültürü ismiyle bir ders de koyduk. Burada hem sağlıklı yaşam için çocuklarımızın spor yapmasını teşvik ediyoruz hem de genel olarak ülke genelinde bir spor kültürünün yaygınlaşmasını istiyoruz. Mevzu Beşiktaştan nereye geldi ama Beşiktaştan beklediğimiz de bu. Türkiyenin kültürüne katkı vermesi. dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı