Bakan Tekin'in Öğretmen Atamalarında Mülakat Açıklaması!

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Kastamonu'da düzenlenen programda öğretmenlerle bir araya geldi.

MEB 02.12.2023, 21:17
Bakan Tekin'in Öğretmen Atamalarında Mülakat Açıklaması!

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kastamonu Şehit Mehmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen buluşmada her ay düzenli olarak yaptıkları Öğretmen Odası Buluşmaları sayesinde istişare kültürünü kurumsal hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bu istişarelerdeki görüş ve öneriler doğrultusunda birçok uygulamayı hayata geçirdiklerini hatırlatan Tekin, eğitim öğretim süreçlerine ilişkin ihtiyaç duyulan her konuda sahanın asıl sesi olan öğretmenleri dinlemeye devam edeceklerini, hariçten gazel okuyanları muhatap almayacaklarını kaydetti.

Saha ziyaretlerinde bulundukları her ilde il eğitim değerlendirme toplantıları düzenlediklerini hatırlatan Bakan Tekin, bu konuda ilin yetkili organlarıyla yaptıkları istişare sonucunda ihtiyaç duyulan konularda gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Mülakat konusuna değinen Bakan Tekin, şu an yürürlükte olan mevzuata göre mülakat yapmanın yasal bir zorunluluk olduğunu belirterek bazı çevrelerin öğretmen adaylarını popülist söylemlerle siyasi malzeme yaptıklarını söyledi, öğretmen adaylarının bu çevrelere pirim vermemeleri gerektiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı