Bakan Tekin Öğretmen Alımında Mülakatta Israrcı !

MEB Bakanı Yusuf Tekin Mülakatla İlgili: " Neden itiraz ediyor insanlar anlamıyorum."

MEB 03.10.2023, 19:42
Bakan Tekin Öğretmen Alımında Mülakatta Israrcı !

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Mecliste düzenlenen yeni yasama yılı resepsiyonunun ardından NTVnin sorularını yanıtladı. Öğretmen alımında mülakat tartışmalarını değerlendiren Tekin, "İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım." dedi.


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekinden, mülakat tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalar geldi. NTVnin sorularını yanıtlayan Tekin, "İstihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım" dedi.

Tekin, "Siz nasıl çocuğunuzu bir okula yazdırırken öğretmeni görüyorsanız ben de size mahçup olmamak için istihdam ettiğim öğretmeni görmek zorundayım. Bundan daha doğal bir şey yok ve ben size açık çek veriyorum. Objektiflik için adillik için ne gerekiyorsa bu tedbirleri alalım diyorum." diye konuştu.

Bakan Tekin, öğretmen alımında mülakat sisteminin değişeceğini de söyledi. Yeni sistemi anlatan Tekin, "Aday kimin huzurunda mülakata gireceğini bilmiyor. Jüri üyeleri kimin mülakata gireceğini bilmiyor. Aday cevaplarını sınavın son 5 dakikası kağıda yazıp "Şunları söyledim" diye altına imza atıyor ve kamera kaydı alacağız. Hatta bunun dışında öneriniz varsa objektif olduğuna, adil olduğuna inanıyorsanız getirin onu da uygulayalım. Buna neden itiraz ediyor insanlar anlamıyorum." ifadelerini kullandı.

Adaletsizlik yapmamak üzere kendilerini şartladıklarını söyleyen Tekin, "Neden kul hakkı yiyeyim. Tanımadığım birisi için neden beddua alayım." dedi.

Yorumlar (1)
Kürşad 2 ay önce
İnsanlar sadece size değil hiçbir siyasetçiye ve kuracakları kadroya güvenmiyor. Anlamayacak bir şey yok. Hazmedilemeyebilir ayrı.
Üniversiteler zaten öğretmen yetiştiriyor. Orada yetişmediğine inanıyorsanız, üniversitelerle işbirliğine gidiniz.
Öğretmenler de yıllar öncesinden daha geriye giden müfredat ve kitapları beğenmiyor, kendilerine uygulanan mobbingden hoşnut değil ama bunlara yol açanlar üzerlerine zerre suç almıyorlar.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı