Bakan Yardımcısından Yönetici Görevlendirme Açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ Mersin ilimizi ziyaret etti. İlimize gelen Nazif YILMAZ'a hoş geldin diyoruz. Sayın Nazif YILMAZ gündemin en çok merak edilen ve tüm kesimlerce haksızlığı kabul edilen Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

MEB 12.02.2024, 23:29
Bakan Yardımcısından Yönetici Görevlendirme Açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ Mersin ilimizde okul müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda sitemiz editörleri de bulunmaktaydı. Okul müdürlerimizden biri tarafından Sayın Nazif YILMAZa Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin akıbeti soruldu.

Sayın Nazif YILMAZ; Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği üzerinde çalışmalarımız devam ediyor... Sevineceğiniz değişiklikler yapacağız. Fakat daha fazla açıklama yapmam doğru olmaz açıklamasında bulundu.

Toplantıda genel hava haksız ve hukuksuz maddeleri bulunan yönetmeliğin kesinlikle değiştirileceği ve görevlendirmelerin yeni yönetmelikle yapılacağı yönündeydi. Toplantı salonunda konuşulan bir diğer söylenti ise geçen sene proje okullarında olduğu gibi seçim sürecine giren ülkemiz ve mevcut yönetmelikle yapılacak görevlendirmelerin haksızlık oluşturacağı ve çok sayıda davaya konu olabileceğinden bu seneki yeniden görevlendirme işlemlerinin bir yıl ertelenebileceği yönündeydi.

Mersinden bildirdik...

Yorumlar (4)
Güvenlik 1 hafta önce
Okullara imam değil güvenlikçi atayın mahvrttiniz eğitimi.
HACI 1 hafta önce
76.maddeden şube müdürlüğü atamalarını mahkeme iptal etti. Halen neden görevlerine son verilmiyor. Müslüman bir ülkede torpil hiç hoş olmuyor
hakan temur. 1 hafta önce
sabırsızlıkla bekliyoruz.
Alper 1 hafta önce
Haksızlık geçen yıl yokmuymuş.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı