Bakan Yusuf Tekin: Yalan Söylüyorlar ve İftira Atıyorlar

MEB Bakanı Tekin MEB ve STK Protokolleri hakkındaki iddialar için " Yalan Söylüyorlar ve İftira Atıyorlar" açıklamasında bulundu.

MEB 01.01.2024, 00:12
Bakan Yusuf Tekin: Yalan Söylüyorlar ve İftira Atıyorlar

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin TV Programında Canlı yayına katılarak eğitim gündemine yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin Milli Eğitim Bakanlığının STKlar ile yaptığı protokoller hakkında açıklamada bulundu Bakan Tekin:

"1.STK ile ilgili yapılan faaliyetler gönüllülük esasına göre yapılır. Yani hiç kimseyi zorlayacak STK’larla bir protokol yapmayız. Gönüllü öğretmen ve öğrenciler katılır. Gönüllü olmayanları zorlayacak bir şey protokolde asla olmaz. Bu mutlaka yazılıdır.

2. Biz STK’larla yaptığımız protokolde STK’ların yaptığı faaliyetlerin tamamı bizim tabi olduğumuz mevzuata yani Anayasa, Milli Eğitim Temel Kanundan tutun diğer kanunlara ve ikinci mevzuata kadar hepsine uygun davranılması zorunluluğu protokollerin standart hükmüdür.


3. Yaptıkları eğitimin içeriği bizim ilgili genel müdürlüklerinin denetimindedir. Onlara sunarlar onlar onayladıktan sonra yaparlar.

4. Bu eğitimi verecek kişiler bize protokolle birlikte bize sunulur. Bu kişiler pedagojik formasyon açısından yani öğretmenlik yetkinliği açısından örnek olabilecek şu kişilerle yapacağız denmektedir. Bizde kabul edersek bu listelerini onaylamış oluruz.

Ama en çok üstüne basa basa söylüyorum Yalan söylüyorlar ve iftira atıyorlar. Bizim bütün Protokollerin tamamında MEB’in bütçesinden bir tek kuruş ödenerek yapılmış değildir. STK’lar kendi imkanlarıyla yaptıkları protokollerdir bizden hiçbir şekilde para aktarımı olmaz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı