Bu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Promosyon Konusunda Haksızlık Yapılıyor

Bu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Promosyon Konusunda Haksızlık Yapılıyor.

MEB 13.11.2022, 23:51
Bu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Promosyon Konusunda Haksızlık Yapılıyor

Batman’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 10 bin personelin alacağı banka promosyonunun oldukça düşük olduğunu belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, bu rakam nedeniyle Batman ekonomisinin büyük bir zarar gördüğünü belirtti.

İl Başkanı Melik Müjdeci, şöyle devam etti; “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında çalışan 10 binden fazla çalışanımız bankalar eliyle mağdur ediliyor. Yüksek enflasyon karşısında zaten ciddi bir maaş erimesine maruz kalan eğitimcilerimiz, 3 yılda bir aldıkları banka promosyonundan da ciddi oranda mahrum edilmeye çalışılıyor.

Birçok komşu ilimize göre, Batmanda hayat şartlarının kira ve benzeri giderler ile daha zor olduğu ortadayken söz konusu illerde kişi başına 12 Bin TL daha fazla promosyon ödemesi yapılıyor olması Batman ekonomisi adına ciddi bir kayıptır.

Eğitimcilerimiz bahsi geçen ödemeler aracılığıyla, yaklaşık olarak 250 milyon liralık bir gelirden mahrum bırakılmaya çalışılıyor.

Çifte standart, ayrımcılık ve haksızlığa maruz kalan Batman’daki eğitimciler için bir an önce yeni bir promosyon ihalesi düzenlenmesi ve taban fiyatın en az 25 bin lira olması gerekiyor.”

Yorumlar (1)
abid 5 ay önce
Batman da bir şeyler dönüyor gibi. pesonel sayısı Batman dan az olan iller, Batman Milli Eğitim personellerinden daha fazla promosyon aldıkları gibi, Batman da bulunan ve personel sayısı, Milli eğitin çeyreği kadar olmayan kurumlar da, Batman Milli eğitimden daha fazla alıyor. milli eğitimin yerinde olsam, promosyonsuz bir bankayla yıllık anlaşırım.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı