Bu İşte Bir Terslik Var

Milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri maaşları öğretmen maaşlarının gerisinde kaldığı İçin isyanda

MEB 28.01.2023, 15:36 28.01.2023, 15:56
Bu İşte Bir Terslik Var

Şube Müdürleri Milli Eğitim Bakanlığının gerek merkez teşkilatının gerekse taşra teşkilatının en önemli kariyer basamaklarındandır. Bulundukları bakanlık birimlerinde hafızadır, taşıyıcı kolonlarıdır. MEB’in Şube Müdürlerinin neredeyse tamamı öğretmenlikten katılımın belli şartlara bağlı olduğu kariyer sınavlarıyla bulundukları makamlara gelmiştir. Öğretmen ve okul idarecisi iken Eğitim-Öğretim Hizmetleri sınıfına tabi olan Şube Müdürleri Genel İdari Hizmetler Sınıfına tabii olmaktadır. Yıllar içinde kısım kısım eğitim öğretim sınıfının mali ve özlük haklarında yapılan iyileştirmelerden eğitimin içinde, “eğitimci”,”öğretmen” olmalarına rağmen yararlanamamışlardır. Bu da günün sonunda Kamu hiyararişisinde “ücret dengesizliğini” oluşturmuştur. 2023 Ocak ayından itibaren uzman ve baş öğretmenlik haklarından mahrum kalma ücret dengesizliğini iyice bariz hâle getirmiştir. Özetle astlarından daha az maaş alır hale gelmiştir.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (10)
Metin ÇANGA 5 ay önce
Müfettişleri, hele de emekli müfettişleri de unutmasınlar. Emekli bir öğretmen ile emekli müfettiş arasındaki fark 4200 ek gösterge verilmesine karşın bence yanlış hesaplanıp yanlış uygulanarak hemen hemen aynı. 4200 gösterge farkı ile emekli müfettişlerin aylığında 190-3003 lira arasında bir artış olmuş.
yorumsuz yorum 5 ay önce
Yorumsuz.Nasıl olsa yayınlanmıyor.
Old Wolf 5 ay önce
Şube Müdürü olabilmek için türlü hile ve desiseler ile o kadroları işgal ettiğinizde düşünecektiniz. 2014-2018 sınav süreçlerinde atmadığınız takla kalmamıştı.
Sabri 5 ay önce
Okul müdürünün kadrosu yoktur şube müdürü gibi. Okul müdürü ve öğretmen cephededir en ön saftadır şube müdürü rahattır ayrıca şube müdürü okul müdürünün aldığı ek dersi bir hafta sonunda ehliyet sınavından alır
İsa 5 ay önce
Bu okul müdürleri havadan 7000 TL ek ders alıyorlar.Tek yaptıkları iş çay içmek ve boş okulu beklemek.Ek ders kaldırılsın artık.
Anadolu46 5 ay önce
Gerçekten bu işte bir terslik var.Yorulduk sesimizi duyan birilerin olmaması cabası.Acilen ÖZLÜK ve mali haklarımız iyileştirilmelidir
Bülent ÇAM 5 ay önce
Şube müdürleri , ilçe müdürleri yılda 20 defa e-sınav bina yöneticiliği alıyor. MTSK sınavlarında komisyon üyeliği , MTSK sınavlarında denetim görevi ,SRC ve İş Makineleri sınavlarında ve diğer sınavlardaki komisyon üyeliği sınavlarından alınan ücretleri de unutmamak lazım.
Meb 5 ay önce
Her hafta yapılan sınavlarda görev alınan ücretleri kim alıyor acaba, maaştan daha fazla ek gelir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı