CHP O okul müdürü hakkındaki iddiaları TBMM'ye taşıdı

CHP’li Hasan Öztürkmen, Gaziantep’in Şahinbey İlçesi’ndeki 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürü hakkındaki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

MEB 27.08.2023, 15:27 27.08.2023, 15:31
CHP O okul müdürü hakkındaki iddiaları TBMM'ye taşıdı

CHP’li Öztürkmen, Bakan Tekin’den şu sorularına yanıt istedi:

1- Hakkında birçok suçlama ve şikayet bulunan Dönemin Okul Müdürü Mustafa Yıldırım’a kınama cezası verilmesi eğitim camiasında tepkilere yol açmış ve Yıldırımın kollandığı gündeme gelmiştir. Meslekten ihraç niteliğindeki eylemlere ilişkin disiplin cezasının kınamayla sınırlı tutulmasını sağlayan hafifletici nedenler nedir?

2- Mustafa Yıldırım’ı şikayet eden Dönemin Müdür Yardımcısı Hüseyin Alökmen’in sosyal medya hesabından içkili fotoğraflar paylaştığı gerekçesiyle görevinden alındığı iddiaları doğru mudur? Öyleyse bu karar anayasada güvence altına alınan özel hayatın gizliliğini ihlal ve yaşam tarzına açık müdahale değil midir?

3- Bakanlığınız bünyesinde görevli kamu çalışanlarına iş yeri sınırları dışında içki içme yasağı mı konulmuştur ve bunları takip etmek için özel bir birim mi oluşturulmuştur?

4- Milli Eğitim Bakanlığında anayasa ve ilgili mevzuatlar yerine dini kurallar mı esas alınmaya ve uygulanmaya başlanmıştır?

5- İktidarınıza yakın kamu görevlileri hakkında çeşitli suçlamalar bulunmasına rağmen göreve iade edilerek aklanmaları; bir nevi ödül niteliğinde olup yeni suçlamalar için teşvik ve cesaret verici olacaktır. Alınan bu kararların gerekçesi ve dayanakları nelerdir?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı