Eski Bakandan Dikkat Çeken Paylaşım

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlkokul Anısını Paylaştı.

MEB 25.09.2023, 13:45
Eski Bakandan Dikkat Çeken Paylaşım

Ziya Selçuğun Sosyal Medyadan Yapmış Olduğu Açıklamaya Göre ;

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Selçuk takipçileriyle ilk okul yıllarına ait unutulmaz bir anıyı paylaştı. Öğretmen ile arasında geçen ve takipçilerinin dikkatini çeken bu anı, gönülden paylaşımıyla da büyük ilgi topladı.

Ziya Selçuk paylaşımında şu sözlere yer verdi;

Sanırım ilkokul ikinci sınıftayken öğretmenimiz “İki buçuk nasıl yazılır?” diye bir soru sormuştu. Bakkaldan bir buçuk ekmek alan bir çocuk olarak önce rakamla 2 yazdım ve hemen yanına iki rakamının üst tarafını yani yarısını yazdım. Öğretmen gördüğünde tokadı basıp ve “Sen hakikaten geri zekâlısın.” demişti. Yazdığım, öğretmenime göre doğru değildi belli ki. Ama ben, en azından anlaşılmayı bekliyordum.


Bir çocuk, bir genç -bize göre- saçmalıyorsa emin olun “benimle alay etsinler” diyerek bunu yapmaz. Bilmediğinden, anlamadığından, öyle sandığından, bizimle bağ kuramadığından dolayı yapar. Bize göre –hata- olan bir şey onun gelişme, büyüme sancıları olabilir.

Tüm çocukların icatlarına, niyetlerine, anlaşılma kaygılarına, sabırsızca çözüm aradıkları "saçma" sorularına 2 buçuk üzerinden 2 buçuk veriyorum:). Allah bereket versin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı