Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şuan Ne Yapıyor?

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şuan Ne Yapıyor?

MEB 26.10.2023, 21:13
Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şuan Ne Yapıyor?

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapmış ve dönemin en çok sevilen Bakanlarından biri olmuştur. Özellikle pandemi döneminde MEBin başında bulunarak milyonlarca öğrenci ve öğretmen için büyük katkılarda bulunmuştur. Peki, Ziya Selçuk şimdi ne yapıyor?

Ziya Selçukun Eğitim Kariyeri

Ziya Selçuk, Bakan olarak atanmadan önce özel okullu yönetim kademesinde bulunuyordu. Ancak MEBin başına geldikten sonra özeldeki görevlerini bırakarak milli eğitim alanında büyük bir misyon üstlendi. Kendini eğitime adamış olan Selçuk, ilköğretim ve ortaöğretim düzeylerinde eğitimcilik yapmış ve felsefe ile psikoloji alanında birçok değerli kitaba imza atmıştır.

Günümüzdeki Faaliyetleri

Günümüzde Ziya Selçuk, İstanbul Üniversitesi çatısı altında eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Eğitim alanındaki deneyimi ve bilgisiyle üniversite öğrencilerine rehberlik eden Selçuk, aynı zamanda araştırmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar (3)
Hasip 1 ay önce
Mahmut bakan, bir dönem bakanlık yapsa yeter. 30-40 yıllık iş yapar.
adem 1 ay önce
iyi bir konferansçı,hatip,eğitim yorumcusu ama iyi bir bakan olamadı.Yönetim kabiliyeti ayrı bir yetenek.Onunda ziya selçukta olmadığı görüldü.Ciddi hiçbir reformu olmadı
tosun 1 ay önce
gayet başarılı bir bakandı
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı