İl milli eğitim müdürlüğünün servis ettiği haber pes dedirtti

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, 'Durmuş ailesi Kültür Turunda' başlığıyla il milli eğitim müdürü Fazilet Durmuş ve ailesinin kültür turundaki fotoğraflarını 'Haber' olarak basın kuruluşlarına servis etti..

MEB 31.07.2021, 18:26 31.07.2021, 18:29
İl milli eğitim müdürlüğünün servis ettiği haber pes dedirtti

Haber ilk olarak "Durmuş Ailesi Kültür Turunda" başlığıyla Bizimsakarya.com.tr adresinde yayımlandı.

Haber metni şu şekilde:
Bayram tatili sonrasında iki haftalık izin kullanan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve ailesi; Ağrıdan başlayan kültür turunda Van, Siirt, Batman ve Mardin illerini gezdiler.

Ağrıda Osmanlı döneminde yapılan ve Türk kültürünün özelliklerini taşıyan Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayını gezen Durmuş ailesi, kültürümüzün mirası olan misafirperverlik ve sofra açma geleneklerini birebir yaşadılar.

Van ilinde Muradiye Şelalesi başta olmak üzere dünya mirası listesinde yer alan Akdamar Adası ve Kilisesini, Seyir Tepesini, önemli tarihi yerleri ziyaret ederek buradan "Işığın Ustayı Selamladığı Şehir" olarak anılan Siirte geçtiler.

Zengin mutfağı ve büryanlı kahvaltısıyla meşhur Siirtte Doğu Anadoludaki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün merkezlerinden Tilloda soyu Peygamberimizin (S.A.V.) amcası Abbasa (R.A) dayanan İsmail Fakirullah Hazretleri ile onun yetiştirdiği talebelerden dini ve fenni ilimler alanlarında ileri seviyede tahsil görmüş ve bunun sonucunda ilimizin eğitiminde de uygulanan "Akademik becerileri ve ahlak değerleri ile dünya vatandaşı. Çift Kanatlı Çocuklar..." temasıyla örtüşen iki ilim dalında üstünlüğü ifade eden "Zülcenaheyn" yani iki kanatlı unvanını elde eden İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbelerini ziyaret ederken eşsiz manzarasıyla Delikli Taşı gezdiler.

Haber bizimsakarya.com.tr sitesinin yanı sıra halk54.com internet sitesinde de yer aldı.

Yorumlar (1)
ayağa kalk sakarya 2 ay önce
toplantı salonuna girdiğinde bazı ilçe müdürleri ayağa kalkmadılar diye ortalığı yıkan müdür. "ikinci kez salona girdiğimde herkes ayağa kalkacak" diye talimat veren, salondan geri çıkıp beş dakika sonra içeri giren ve yaşlı başlı müdürlere otur kalk yaptırarak anasınıfı muamelesini reva gören yüce gönüllü anadolu kadını değil mi bu? sakaryayı eşeleyin, bakın daha neler var neler
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33