İl milli eğitim müdürüne tepki geldi

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 10 Kasım Atatürk'ü anma programına müdahale iddialarına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan tepki geldi.

MEB 16.10.2023, 16:36
İl milli eğitim müdürüne tepki geldi

İl milli eğitim müdürüne tepki geldi

Geçtiğimiz gün ortaya atılan bir iddialara tepkiler gelmeye devam ediyor. Habere göre Antalya’nın Konyaaltında bulunan bir okulda 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı kapsamında hazırlıklar başladı. Okulun hazırladığı programa akışına göre o gün ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkıları çalınacakmış ancak İl MEM programa müdahale ederek bu ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkılarının çıkmasını istemiş. İddialar bu yönde.

Bu durumda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağdan tepki geldi. Özdağ sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı..

“Antalya Konyaaltı Anadolu Lisesi öğrencileri 10 Kasım için hazırlıklara başlamışlar. Büyük bir anma töreni hazırlıyorlarmış. Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğü müdahale ederek, programdan ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’, ‘İzmir Marşı’, ‘Bülbülüm altın kafeste’ marş ve şarkılarının çıkmasını istemiş. Bana ulaşan veliler tepkili. İl Milli Eğitim ne ister acaba? Rum Ortodoks kilise müziği mi? Ne yaparsanız yapın Türk gençliği Atatürk’ten vazgeçmeyecek”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı