İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Müdür Yardımcıları İsyanda

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ve İl Müdür Yardımcılarının Haklı Feryadı.

MEB 02.12.2023, 13:44
İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Müdür Yardımcıları İsyanda

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ve İl MüdürYardımcılarının Haklı Feryadı.

SAYIN MEB BAKANINA AÇIK MEKTUP;

Bizler Türkiye nin dört bir yanında ilçelerde ve il milli eğitim müdürlüklerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim müdürleri ve İl Milli Eğitim müdür yardımcıları olarak yapılan bir ayrımcılığı ve haksızlığı dile getirmek istiyoruz.

Sayın bakanım; Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik in 26. Maddesinde ; “İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ve il/ilçe millî eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapmakta olanlar, bu Yönetmelik kapsamında yapılacak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi tutulurlar.” Denilmektedir ancak bizimle ilgili olan bu madde yıllardır uygulanmamakta ve sadece şube müdürleri yer değiştirme hakkından ve rotasyondan yararlandırılmaktadır.

Bu husus illerde ve ilçelerde çalışanlar arasında haksızlık algısına sebep olmakta ve çalışma barışını bozmaktadır. Sayın bakanım il müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri olarak bizlerde rotasyon uygulamasını öngören yönetmeliğin bu maddesinin uygulanmasını istiyoruz.

Şube Müdürlerinde olduğu gibi bizlere de ilçe ve iller arası rotasyon uygulaması yapılsın. Bir il de ya da ilçe de çakılıp kaldık yıllardır başka bir yere gidemiyoruz. Yüzümüz eskidi. Ahbap çavuş ilişkileri başladı. İyi yerdekiler hep aynı yerde .

Kötü yerdeki il müdür yardımcıları ve ilçe müdürleri de hep aynı yerde kaldı. Sayın Bakanım bizlerinde başka iller başka ilçeler görmek hakkı değil mi? Yeni yerler görmek ve oralarda çalışmayı bizde isteriz. Bize bunu çok görmeyin sayın bakanım.

ROTASYON VE YER DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜR YARDIMCILARI VE İLÇE MÜDÜRLERİNİN DE HAKKIDIR.MAĞDURUZ LÜTFEN YAPILSIN

İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve

İlçe Milli Eğitim müdürleri ADINA

H.ÇAKICI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı