İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okuldaki Ağaçları Satıyor!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okuldaki Ağaçları Satıyor!

MEB 27.08.2023, 14:37
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okuldaki Ağaçları Satıyor!

Kastamonu Hanönü ilçesinde bulunan Şehit Faruk Karagöz İlkokulunun bahçesinde yetişen onlarca ağaç, ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından ihale yöntemiyle satışa sunuldu. Ancak ağaçların kesilmesine karşı çıkan bölge halkı, yetkililere karşı sesini yükseltti.

Hanönü Halkı Ağaçların Korunmasını İstiyor

Kızılçam, Ardıç ve Akasya ağaçlarından oluşan bu özel bahçede yer alan ağaçlar için düzenlenen ihale, bölge halkının tepkisini çekti. Özellikle 33 kızılçam ağacının yanı sıra 2 ardıç ağacı ve 1 akasya ağacının ihaleye çıkarılması, çevre ve doğa koruma savunucularını harekete geçirdi.

İhale Tarihi ve Detayları

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihale, 31 Ağustos tarihinde saat 14.00te ilçenin milli eğitim müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşecek. İhale, pazarlık yöntemiyle yapılacak ve en yüksek teklifi veren alıcılar ağaçların sahibi olmaya hak kazanacak.

Hanönü Halkının Talepleri

Ağaçların kesilmesine karşı çıkan Hanönü halkı, özellikle bu ağaçların doğal güzelliklerine ve çevre dengeye katkı sağladığını vurguluyor. Milli Eğitim Müdürlüğünün ağaçların kesilmesi gerektiğine dair buzlanma ve güvenlik gerekçelerine karşın halk, ağaçların budanarak korunabileceğini savunuyor.

Çevre ve Doğa Hassasiyeti

Ağaçların kesilmesiyle ilgili çıkan tartışmada, bölge halkının çevre ve doğa hassasiyeti ön plana çıkıyor. Orman yangınları ve çevre kirliliği gibi küresel sorunlar göz önünde bulundurulduğunda, bu ağaçların doğal yaşamın ve çevrenin korunmasına katkı sağladığı düşünülüyor.

İptal Talepleri

Yurttaşlar, ağaçların kesilmesine yönelik ihalenin iptal edilmesi çağrısında bulundu. Bölge halkı, okul bahçesindeki ağaçların özenle korunması gerektiğini ve bu ağaçların yıllardır bu topraklara değer kattığını belirtiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı