İmam Hatip Lisesi Müdürü Görevden Alındı

İmam Hatip Lisesi Müdürü Görevden Alındı

MEB 18.11.2023, 19:22 18.11.2023, 22:09
İmam Hatip Lisesi Müdürü Görevden Alındı

iyarbakırdaki bir İmam Hatip Lisesinde yaşanan soruşturma sonucunda müdür değişikliği yaşandı. Zekeriya Erdem adlı müdür, çeşitli iddialar üzerine başlatılan soruşturmanın ardından görevinden alındı ve öğretmen olarak atanarak yeni bir göreve başladı.

İddialar ve Soruşturma Süreci
Müdür Zekeriya Erdemin görevden alınmasına neden olan iddialar, soruşturma sürecinde gün yüzüne çıktı. İlgili raporun belirttiği temel sebepler doğrultusunda alınan kararlar, Erdemin müdürlük görevinden alınması ve maaşında kesinti yapılması şeklinde gerçekleşti. Ayrıca, kendisine kınama cezası verildi.

İdari Kadroda Yaşanan Değişiklikler
İmam Hatip Lisesinin idari kadrosundaki değişikliklerle birlikte, yeni bir müdür atanarak yönetimde güçlü bir değişim yaşandı. Görevden alınan Zekeriya Erdem, bundan sonra öğretmen olarak görev yapacak.

Topluluk ve Çevrelerdeki Yankılar
Görevden alma kararı, Diyarbakırdaki İmam Hatip Lisesi topluluğunda ve ilgili çevrelerde geniş yankı uyandırdı. Bu olay, okulun yönetimindeki değişikliklerin ve idari sorumlulukların önemini bir kez daha vurguluyor.

Usulsüzlük İddiaları ve Müfettiş Raporu
Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesinde görev yapan Zekeriya Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma sonucunda görevden alındı. İnceleme sonucunda ortaya çıkan usulsüzlükler arasında, pansiyonlu öğrencilere gönderilen iaşenin amaç dışı kullanılması, pansiyon ambarı ile ilgili işlemlerin usulüne uygun yapılmaması ve okulda sigortasız personel çalıştırılması bulunmaktadır.

ÖĞRETMENLERİÇİN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı